Útočník Vydra by měl zůstat ve Watfordu, myslí si kapitán českých fotbalistů Rosický

Zkušení sportovci hrají důležitou roli ve většině dobře fungujících týmů, a vyprávět by o tom mohli třeba hokejisté Zlína, kterým postup do semifinále extraligy vystříleli nejstarší členové sestavy. Ale může to být pochopitelně i naopak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Vydra - s fanoušky v zádech jde fotbal snáz | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Třeba kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek teď pro změnu hodně spoléhá na nejmladší zástupce kádru - Vladimíra Daridu, Ladislava Krejčího, možná i Libora Kozáka, a také jednoho z nejlepších střelců druhé anglické ligy Matěje Vydru.

Dobrého útočníka poznáte i podle toho, že má během zápasu neustále dva protihráče v zádech. Vynikajícího i podle toho, že přes maximální péči dotírajících strážců střílí jednu branku za druhou. Útočík české reprezentace Matěj Vydra by rád jednou stabilně patřil do té druhé skupiny, i když teď ve Watfordu by k tomu potřeboval umět i střílet ze země.

"Poslední dobou když mám balon, jsem buď na zemi nebo jsou u mě většinou dva hráči," naráží Matěj Vydra na důslednost obránců soupeře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká fotbalová reprezentace bude v duelu kvalifikace MS proti Dánsku spoléhat i na Matěje Vydru

Přesto právě on by teď svou rychlostí a fotbalovou drzostí mohl platit na skvěle organizovanou dánskou defenzivu. S rolí křídla sice není tak sžitý, protože v klubu nastupuje na jiné pozici, ale na druhou stranu, právě při průnicích od postranní čáry by mohl využít větší volnosti a také kreativity tvořivého záložníka Tomáše Rosického.

"Už v Ostravě na něm bylo vidět, že má velký talent, udělal dobře, že šel do Watfordu," nepochybuje o talentu mladého českého útočníka jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Tomáš Rosický, který kariéru Matěje Vydry bedlivě sleduje.

"Mluvil jsem s ním o tom, bylo by pro něj nejlepší, kdyby tam zůstal, ať už postoupí do Premier League, nebo ne. Anglická liga mu bude vyhovovat mnohem víc, než italská, která je mnohem techničtější. Anglie je víc přímočařejší, což vyhovuje typu fotbalisty jako je on," myslí si Rosický.

To, kde bude Matěj Vydra v dalších sezonách působit, může hodně ovlivnit útočnou sílu národního týmu, ale spíše až ve vzdálenější budoucnosti. Teď v té nejbližší, navzdory šrámům z posledního ligového duelu, by měl útočník Watfordu patřit k nejnebezpečnějším českým hráčům. Z jeho dravosti mohou těžit i ti, kteří se budou pohybovat v těsné blízkosti dvacetiletého útočníka. Třeba Libor Kozák nebo David Lafata.

"Klobouk dolů a hlavně aby mu vydržely zdraví a forma," říká útočník fotbalové reprezentace, která se z Prahy přesunula do dějiště utkání s Dánskem do Olomouce, David Lafata.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme