Úvod ligy ničí favority, padla Sparta i Teplice

Fotbalisté Sparty prohráli v úvodním kole Gambrinus ligy s nováčkem ligy v Hradci Králové 1:2. Úvodní gól Východočechů dal Rezek, za hosty ale vyrovnal Wilfried. Rozhodnutí přinesla výborná rána Pilaře. S debaklem odjíždí Teplice, které nestačily v Uherském Hradišti na Slovácko 0:3

Tomáš Rezek překonává Jaromíra Blažka

Tomáš Rezek překonává Jaromíra Blažka | Zdroj: ČTK

1. FC Slovácko - FK Teplice 3:0 (1:0)

Pasivní Teplice doplatily na svou neaktivitu až ve 36 minutě, kdy se nadvakrát prosadil Petr Švancara. Stejný hráč zvýšil i z penalty ve druhé části. Tu nařídil sudí Paták po faulu Kleina na Volešáka. Snaha Teplic na vyrovnání dosáhla zmaru po výstavní bombě Kuncla, který poslal odražený míč přesně do horního rohu Grigarovy branky.

00:00 / 00:00

Utkání prvního kola viděli i reportéři Radiožurnálu

Branky: 36. a 65. z pen. Švancara, 73. Kuncl. Rozhodčí: Paták - Mencl, Vysloužil. ŽK: Matula, Ljevakovič, Vidlička, Stožický (všichni Teplice). Diváci: 5252.

Hradec Králové - Sparta Praha 2:1 (1:0)

Domácí začali ofenzivně a během prvních minut zahrozili hned několikrát. Gól jim přinesl až centr z pravé strany a nešťastná teč Hohenedera, kterou uklidil za záda sparťanského gólmana nekrytý Tomáš Rezek.

Pražané poté hru vyrovnali a začali svého soupeře tlačit, nicméně jejich útoky pravidelně končily na hranici pokutového území.

Až ve druhé půli využili rychlého protiútoku, když Matějovský ideálně přihrál za obranu Wilfriedovi a ten obstřelil brankáře Lindra. Sparta byla i v následujících minutách lepší, ale jako blesk z čistého nebe dostala rozhodující úder.

Kladrubský nebyl dostatečně důrazný v souboji u postranní čáry, k míči se dostal Václav Pilař a nádhernou střelou zpoza vápna trefil přesně za protější tyč. Vzduchem plachtící Blažek nemohl nic dělat.

Ve zbývajících minutách sice úřaduijící mistr dělal vše pro vyrovnání, ale nepřesnostmi si šance sám kazil. V Gambrinus lize prohrála Sparta naposledy na jaře 2009, kdy padla 1:2 na zlínské Letné.

Branky: 15. Rezek, 61. Pilař - 55. Wilfried. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, T. Kovařík. ŽK: Fischer, Lindr - Pamič, Kladrubský, Sionko. Diváci: 6000 (vyprodáno)

Martin Charvát, Tomáš Perutka, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít