Už jsme dostali pokuty, vtipkoval Švancara po výhře Brna v Plzni

Se Zbrojovkou Brno se do fotbalové Gambrinus ligy vrátil nejen tradiční účastník, ale také show a humor. Kapitánem nováčka je totiž Petr Švancara a můžete si být jistí, že kam přijede, tam je o zábavu postaráno. Dokázal to i ve třetím kole nového ročníku nejvyšší soutěže v Plzni, jenom domácím fotbalistům při tom jaksi do smíchu nebylo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán fotbalové Zbrojovky Brno Petr Švancara | Foto: Zuzana Plíšková

"Všechny ty tři góly byly hloupé," říkal po zápase plzeňský kapitán Pavel Horváth. Ten také patří k lidem s vytříbeným smyslem pro humor, ale po překvapivé porážce 2:3 od nováčka soutěže na vtipkování pochopitelně náladu neměl.

Podobně na tom byl kouč Pavel Vrba, který nejprve svou nespokojenost ventiloval v šatně a svá slova následně zopakoval i novinářům.

"Pokud v naší lize cokoliv podceníte, tak se vám to potom vymstí. Ve výsledku spousta hráčů nehrála tak disciplinovaně, jak po nich chceme v každém zápase. Hlavně v defenzivě byli velice laxní, Brno nás za to potrestalo," láteřil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Švancara bavil na hřišti i mimo něj také reportéra Jana Kalibu

Kdo by ovšem čekal, že Vrbův brněnský protějšek Petr Čuhel se bude nad nečekaným vítězstvím proti loňskému účastníkovi Ligy mistrů rozplývat, asi se nad jeho hodnocením podiví.

"To naše vítězství je šťastné. Nezvládli jsme vstupy do obou poločasů, myslím si, že to bylo z naší strany hodně špatné, inkasovali jsme laciné góly a mohli jsme dostat další," poznamenal brněnský kouč.

Když se o jeho reakci dověděl kapitán Petr Švancara, tuhle nahrávku na smeč s radostí přijal.

"My už jsme dostali pokuty, jakmile jsme přišli do kabiny, protože jsme chtěli vyhrát jedním gólem," vymyslel bleskově naprosto nepravděpodobnou historku Švancara a zachoval při tom tvář tak kamennou, že by mu člověk klidně uvěřil. Stejně jako jeho předpověď, kterou naopak brněnské vítězství hájil jako velmi cenné.

Švancara obdivuje plzeňskou útočnou nebojácnost

"V Plzni už tři góly nikdo nedá, to nebudu vůbec skromný. Jsem hrdý na náš manšaft. Já to rozvedu: Oni kopou roh a nemají nikoho vzadu. To jsem ještě nikdy v životě nezažil a to mám 280 startů v lize. Oni stojí dva metry za vápnem, protože si nepřipouští, že by jim někdo utekl. Myslím to pozitivně, strašně se mi to líbí. Tady budou mít všichni problémy, je to neskutečný manšaft," chrlil ze sebe Petr Švancara.

Brněnský lídr je nevšedním úkazem. Dokazuje, že umí fanoušky bavit nejen na hřišti svou gestikulací k rozhodčím, dohady s protihráči, hecováním spoluhráčů i hrou samotnou, ale na kouzlu jeho výkon na rozdíl od řady jiných hráčů neztrácí, ani když se o fotbale po utkání začne mluvit.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme