V Baníku budu hrát zadarmo, říká fotbalista Milan Baroš

Fotbalista Milan Baroš už je hráčem Baníku Ostrava a na Bazalech absolvuje svůj první trénink s novými spoluhráči. Těsně před ním také podepsal na mimořádné tiskové konferenci smlouvu se slezským klubem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš s předsedou představenstva FC Baník Ostrava Petrem Šafarčíkem | Zdroj: ČTK

Jeho kontrakt má překvapivě dlouhou platnost. Skončit by měl až v létě příštího roku, což se rozchází s původním předpokladem, který počítal s tím, že Milan Baroš bude na Bazalech působit jen na jaře.

„Muselo to být nějak právně ošetřeno a je tam nějaká klauzule, že můžu v červnu odejít zadarmo. Ale já bych to teď neřešil, bylo by zbytečné se zaobírat budoucností a nesoustředit se jen na ten Baník. Já jsem sem přišel a ty čtyři měsíce, co zbývají do konce sezony, chci mít v hlavě jen fotbal, abychom tady tu ligu zachránili. Aby se Baník zvedl a co bude potom v létě, to se uvidí, na to je ještě času dost,“ vysvětluje Milan Baroš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Baroš dohraje tuto sezonu v Baníku Ostrava

Naopak se potvrdilo, že druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace bude hrát v Gambrinus lize asi jako jediný fotbalista úplně zadarmo. O napodobení Davida Beckhama ale Milanu Barošovi nešlo.

„Já už jsem do Baníku dal nějaké peníze na podzim a asi by bylo zvláštní, kdybych na podzim dal a na jaře si je vzal zpátky. Takže na smlouvě nějaká částka být musí a já ji potom budu věnovat na mládež, která byla v Baníku vždy prvotřídní. Chtělo by to znovu tu mládež pozvednout, aby Baník opět začal vychovávat hráče pro velký fotbal. Budu hrát zadarmo,“ uzavírá Milan Baroš, který Baníku Ostrava věnoval už v říjnu ze svého jeden milion korun.

Radim Sajbot, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme