V Belgii se dnes fotbal hrát nebude, Francouzi navzdory státnímu smutku nastoupí v Anglii

Páteční teror v Paříži začal na fotbalovém stadionu a hrozba něčeho podobného přiměla belgické pořadatele zrušit dnešní přípravný zápas proti Španělsku. Zápas na Stadionu krále Baudoina měl přitom být ozdobou úterního programu přátelských zápasů v Evropě. Potkal by se nejlepší tým světa podle aktuálního žebříčku FIFA s posledními mistry Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížský stadion Stade de France, jeden z cílů teroristických útoků v pátek 13. listopadu | Zdroj: Reuters

To, že se v Bruselu nebude hrát, úzce souvisí s pátečními atentáty v Paříži. Jak známo, stopy teroristů vedou do Belgie. Tamní vláda včera vyhlásila stupeň ohrožení číslo tři, tedy vážnou hrozbu. A belgická fotbalová federace s ohledem na to raději zrušila dnešní přípravu své reprezentace proti Španělsku.

Naopak budou dnes i přes státní smutek hrát fotbalisté Francie, kteří byli v pátek při utkání s Němci na Stade de France byli přímými účastníky atentátů. Utkání proti Anglii ve Wembley se ale Francouzi rozhodli odehrát podle plánu. Do Londýna s týmem dorazil i záložník Lassana Diarra, který při pátečním masakru přišel o sestřenici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Belgicka fotbalová federace zrušila v reakci na teroristické útoky v Paříži dnešní zápas se Šapnělskem

Navzdory zjitřené atmosféře ve fotbalovém prostředí se dnes bude hrát i v Mariboru a Kodani, kde se rozhodne o posledních účastnících mistrovství Evropy ve Francii. Jak zbytek kvalifikace dopadne, to zajímá i českou reprezentaci.

Už 12. prosince se totiž v Paříži bude losovat složení základních skupin pro evropský šampionát. Po dnešních zápasech bude seznam účastníků závěrečného turnaje kompletní.

V Mariboru se v odvetném zápase střetnou Slovinci s Ukrajinou. První zápas Ukrajinci doma vyhráli 2:0, a pokud ve večerním zápase uspějí, odsunou Čechy do třetího výkonnostního koše, ve kterém jsou například Slováci nebo Rumuni. V případě slovinského postupu se Češi v základní skupině vyhnou Itálii, Rusku nebo Chorvatsku.

Výsledek druhého dnešního zápasu mezi Dánskem a Švédskem se do nalosování české reprezentace nepromítne. Švédové si do Kodaně přivezli vítězství 2:1.

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme