V Bratislavě po senzační výhře propukla fotbalová euforie

Hranice mezi zatracením a slávou je tenká. Přesvědčili se o tom oba soupeři ve včerejším zápase fotbalového mistrovství světa mezi Slovenskem a Itálií. Slováci po vítězství 3:2 postoupili ze skupiny, a v Bratislavě se rozpoutalo davové šílenství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští fanoušci v Pretorii | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Na břehu Dunaje se před velkoplošnou obrazovkou sešla pestrá společnost: úředníci z okolních kanceláří, kteří si zkrátili pracovní dobu, tatínkové s kočárkem i dámy, které se na fotbal normálně vůbec nedívají.

„Hráli jsme super. Jsme jedničky. Syn má dneska promoce, takže tohle byl pro něho nejhezčí dárek,“ radovala se jedna z fanynek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Vojtěcha Bergra z bratislavských oslav

Teprve teď se dá mluvit na Slovensku o fotbalové euforii. Slovenské dětí mají nový idol a zejména kluci chtějí vypadat jako kapitán slovenské reprezentace Marek Hamšík.

„Já už to nosím takhle rok,“ řekl jeden z mladíků s odvážným účesem.

Slováky nyní čeká náročný víkend plný oslav. S jídlem však roste chuť a 28. června, kdy je na programu osmifinálový duel s Nizozemci, budou fanoušci brát zase jenom vítězství.

„Zase sem přijdeme a natřeme to i Holanďanům,“ nepochybuje fanoušek na břehu Dunaje.

Vojtěch Berger, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme