V Cannes chtějí ke Kollerovi přivést Nedvěda

Jan Koller je a dlouho zůstane nejlepším střelcem české fotbalové reprezentace. Už sedmatřicetiletý fotbalista ale neustrnul, je nejlepším kanonýrem třetí francouzské ligy a táhne tradiční klub AS Cannes k postupu výše. Jeho jedenáct podzimních branek je o to cennějších, že se od svých současných spoluhráčů mnohdy za celý zápas nedočká kloudné přihrávky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Koller (9) a Jan Durica (16) v souboji o míč

Jan Koller (9) a Jan Durica (16) v souboji o míč | Foto: Tomáš Adamec

I proto si vedení canneského klubu vzalo do hlavy, že zkusí zlákat veterána, který Kollerovi připravil už mnoho branek. Určitě ho znáte, je jedním ze dvou českých držitelů Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu v Evropě, a pochopitelně nejde o Josefa Masopusta. Pavel Nedvěd tráví dost času ve svém domě v Mougins, kam je to z Cannes blíž než do Monaka, odkud denně dojíždí Jan Koller, kterého klub z festivalového města ulovil začátkem letošního roku. Jenže Nedvědův příchod se zřejmě realizovat nepovede.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Cannes chtějí ke Kollerovi přivést Nedvěda

"Spíš to zkoušeli přese mně, abych ho přemluvil. Ale Pavel prostě skončil s fotbalem a tak to nemělo žádný smysl. Navíc je hodně na cestách, jezdí i do Monaka, hráli jsme tady spolu před rokem exhibici, byl tady i Zidane, takže se potkáváme," vypráví o svém sousedovi z Azurového pobřeží Jan Koller, který si užívá aktivního fotbalového odpočinku, hraje pro radost a už se jen shovívavě usmívá těžkým začátkům svého až pohádkového příběhu, kdy se dlouhánovi v útoku pro jeho neohrabanost při prvním profesionálním angažmá ve Spartě smáli i vlastní fanoušci.

"Teď už na to vzpomínám dobře. Na druhou stranu jsem se přes Spartu dostal do velkého fotbalu. Asi jsem ještě nebyl připravený hrát ve velkém klubu jako je Sparta. I proto mi pomohl přestup do belgického Lokerenu, kde jsem se všechno naučil. Navíc mě to posílilo po psychický stránce a začal jsem na sobě v Belgii víc pracovat a přineslo to ovoce."

Teď je Jan Koller naopak vzorem pro celé své okolí, sklízí obdiv a uznání a má blahodárný vliv na kříšení klubu, kde hrával třeba i Zinedine Zidane. Zblízka se o tom můžete přesvědčit v naší stejnojmenné reportážní rubrice přesně za týden.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme