V čele tabulky Serie A jsou po výhře nad Laziem fotbalisté Juventusu

Vítězství 2:1 nad Laziem Řím ve 32. kole Serie A posunulo fotbalisty Juventusu Turín zpátky do čela tabulky nejvyšší italské fotbalové ligy. Do konce soutěže zbývá odehrát ještě šest kol a ‚Stará dáma‘ má na druhý AC Milán jednobodový náskok.

Juventus' Alessandro Del Piero shoots and scores a free kick against Lazio during their Italian Serie A soccer match | Zdroj: Reuters

Juventus vykazuje v posledních týdnech vynikající formu, vyhrál už popáté v řadě. Navíc stále zůstává jediným neporaženým týmem v letošní sezoně Serie A.

V utkání s Laziem měl Juventus střeleckou převahu, ale na vítězství se překvapivě nadřel. Do vedení šli domácí po půlhodině hry zásluhou Pepeho, ještě do konce první půle ale bylo srovnání, když se hlavičkou prosadil Mauri. Brankář Juventusu Gianluigi Buffon tak přišel po 568 minutách o neprůstřelnost.

I ve druhém poločase měli hráči Juventusu na hřišti herní převahu a vytvářeli si množství skvělých střeleckých příležitostí, plný bodový zisk jim ale zajistil až osm minut před koncem z přímého kopu Del Piero.

Zápas se nevydařil českému útočníkovi Liboru Kozákovi, který se na hřiště dostal až v 74. minutě a v čase zbývajícím do konce zápasu stihl posbírat dvě žluté karty, takže se v nastavení poroučel pod sprchu.

32. kolo italské fotbalové ligy:

Neapol - Bergamo 1:3 (13. Lavezzi - 10. Bonaventura, 58. Bellini, 68. Carmona), FC Janov - Cesena 1:1 (41. Rossi - 76. Mutu), Juventus Turín - Lazio Řím 2:1 (30. Pepe, 82. Del Piero - 45. Mauri), AS Řím - Udine 3:1 (8. Osvaldo, 86. Totti, 90.+2 Marquinho - 43. Fernandes), Parma - Novara 2:0 (27. Giovinco, 40. Jonathan), Fiorentina - Palermo 0:0, Inter Milán - Siena 2:1 (42. a 81. z pen. Milito - 6. DúAgostino), Catania - Lecce 1:2 (52. Bergessio - 88. Corvia, 90. Di Michele).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít