V Evropské lize musíme vyhrát skupinu, říká kapitán Neapole Hamšík

Hned několik československých soubojů nabízí základní skupina I Evropské ligy a obzvlášť zajímavé to může být pro kapitána fotbalové Neapole Marka Hamšíka. Na podzim si zahraje jak proti svým krajanům z bratislavského Slovanu, tak i proti českým rivalům z pražské Sparty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Neapole Marek Hamšík se rozcvičuje před utkáním se Spartou | Foto: Michal Jurman

Během sedmi let se totiž tento rodák z Banské Bystrice vypracoval v Neapoli v hlavní hvězdu slavného klubu.

Odehrál zde dokonce už více zápasů než slavný Maradona a tak až s nábožnou úctou k němu přistupovaly nejen děti v tribunách, ale mnohdy i sparťanští fotbalisté na hřišti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán Neapole Marek Hamšík se v Evropské lize těší na zápasy proti krajanům z bratislavského Slovanu i proti fotbalistům pražské Sparty

„Bylo to v pohodě, pozdravili jsme se, ale pak na hřišti už jsme hráli naplno,“ vrátil se k utkání slovenský záložník.

Ono "naplno" znamenalo nakonec neapolskou výhru 3:1, která byla i pro Hamšíka v mnoha směrech hodně důležitou.

Po rok a půl staré porážce od Plzně 0:3 si totiž mohl konečně vítězně vychutnat tradičně vyhrocené česko-slovenské sportovní soupeření. Navíc Neapol vůbec historicky poprvé na svém hřišti dokázala proti Spartě vstřelit některému z českých týmů gól.

„Byl to pro mě zvláštní zápas, Slovák proti Čechům. Má to pro mě speciální náboj. Navíc mám ve Spartě kamaráda s reprezentace Breznaníka,“ komentoval Hamšík českého soupeře v základní skupině I.

Více protihráčů ale zná zcela jistě z týmu bratislavského Slovanu, který bude nadcházejícím soupeřem Neapole v Evropské lize.

Higuaín předvedl Spartě sebevědomí kanonýra, rozhodčí Blom penaltovou obezřetnost

Číst článek

Přestože Sparta o Hamšíka kdysi stála už v mládežnické kategorii, k přestupu nikdy nedošlo. A tak před 12 lety přestoupil ještě stále coby dorostenec z Banské Bystrice právě do Slovanu.

„Určitě jsem rád, protože může přijít hodně mých známých, kamarádů i rodina. Určitě pojedou i na zápasy do Prahy,“ těší se i na zápas v Bratislavě Hamšík, který svoji úspěšnou pouť italskou Serií A odstartoval už v 17 letech v Brescii Calcio.

K podzimnímu soupeření s česko-slovenskými kluby v Evropské lize zároveň jedním dechem nekompromisně dodává.

„Víme, že jsme favorit, a je naší povinností vyhrát skupinu. Takže chceme být první ve skupině,“ uzavírá po domácí výhře muž, který je na Slovensku možná částečně nedoceněný, na stadionu San Paolo se mu ale tradičně jako už sedm let tleskalo i po utkání proti Spartě.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme