V Jablonci vyvrcholil McDonald's Cup, vítězství obhájila ZŠ Marjánka z Prahy 6

Téměř 80 tisíc žáků prvního stupně základních škol zasáhlo do letošního ročníku turnaje v malé kopané s názvem McDonald's Cup. Jen nejlepších 16 družstev si ale zahrálo v celostátním finále v Jablonci nad Nisou. Výsledky ale přebila spokojenost dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McDonald´s Cup v Jihlavě

McDonald´s Cup v Jihlavě | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Jindy se tady na Střelnici prohánějí prvoligoví fotbalisté, a díky úspěchům místního Baumitu se tu zanedlouho bude hrát minimálně jedno předkolo Evropské ligy.

Tentokrát ale patřilo hřiště nejlepším šestnácti družstvům 18. ročníku McDonald's Cupu. Zápasy se podobají těm ligovým jak v nasazení, tak atmosférou. Fandí se a mohutně se oslavují vítězství i vstřelené branky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na jablonci Střelnici vyvrcholil fotbalový turnaj základních škol McDonald´s Cup, vítězství obhájila ZŠ Marjánka z Prahy 6

„Byli jsme sice třináctí, ale už jenom dostat se na republiku je obrovský úspěch. Dotáhli jsme to sem, protože jsme hráli jako tým,“ říká asi to nejdůležitější malý Daniel z Litoměřic, protože myšlenka celého turnaje je přilákat chlapce, a třeba i děvčata, na fotbalové trávníky.

„Proto se snažíme dělat celorepublikové finále McDonald's Cupu na prvoligových stadionech, abychom dali dětem možnost vyběhnout na ligový trávník a vyzkoušet si atmosféru velkého fotbalu. Za celých 18 ročníků se nám po trávnících proběhlo už přes milion dětí,“ chlubí se zájmem o turnaj jeho PR manažerka Zuzana Svobodová.

I proto je celostátní finále sportovní akcí velkých rozměrů, a v programu zdaleka nejsou jen duely žáků základních škol. Letos v exhibičním utkání nastoupil proti týmu pořadatelů výběr osobností, s Pavlem Kukou, Michalem Špitem, Jakubem Kohákem nebo Jaroslavem Šilhavým v sestavě.

„Když jsme byli malí, bylo takových turnajů pomálu. Většinou jsme si něco zorganizovali sami, byli jsme do toho zapálení a nikdo nám to neorganizoval. Dneska je to jiný, snažíme se dětem ukazovat, že fotbal je fenomén a chceme je přitáhnout na stadion,“ říká hlavní trenér fotbalistů Jablonce.

 

Na Svátku fotbalu dobojováno a výsledky slavnostně vyhlášeny! Konečné pořadí 18. ročníku McDonald´s Cupu: 1. ZŠ Marjá...

Posted by McDonald's Cup on 11. červen 2015

Mezitím vyvrcholil na jednom z hřišť vyrovnaný finálový zápas, ve kterém nakonec vybojovali vítězství žáci Základní školy Marjánka z Prahy 6.

Soupeře z plzeňské školy Terezie Brzkové porazili 3:2, stali se celkovými vítězi 18. ročníku, obhájili loňský triumf a z rukou patrona turnaje, brankáře Tomáše Koubka, převzali velký, zlatý pohár.

Mimochodem tak velký a těžký, že musel s jeho zdviháním nad hlavy vítězů pomoci jeden z učitelů.

„Už ve škole jeden máme, takže teď to bude ještě lepší. Budeme mít dva, to je skvělý, máme double. I vloni jsem to vyhrál, takže je to skvělý,“ raduje se člen vítězného družstva Základní školy Marjánka Jiří Sviták.

Vojtěch Bureš, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme