V Liberci budou tisíce řeckých fanoušků. Slovan kvůli nim rozšířil sektor pro hosty

Z Balkánského poloostrova dorazilo na sever Čech několik stovek fanoušků fotbalového klubu PAOK Soluň, který se večer utká s domácím Slovanem ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy. Příznivci tradičního pohárového účastníka se mají na stadionu U Nisy postarat o bouřlivou a doslova ohnivou atmosféru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po Evropě jezdí za PAOKEm tisícovky fanoušků. Nejznámější skupina je známá jako Gate 4 | Zdroj: Reuters

Domácí zápasy PAOKu, to je někdy pořádná divočina. Tisícovky hlučných fanoušků se nijak neštítí použít pyrotechniku, a protože jí navíc ani trochu nešetří, vypadá občas stadion jako jedno velké ohniště.

„Ohně můžou být. Řecko je tím proslulé, takže něco můžeme čekat i tady,“ tuší zkušený stoper Slovanu Liberec Martin Latka, který působil v Panioniosu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Početnou řeckou návštěvu na stadionu U Nisy bude sledovat i David Nyč

Ani trenér Slovanu Jindřich Trpišovský se nesnaží z návštěvy vyloženě strhnout nálepku záškodníků, těší se ale na skvělou atmosféru.

„Hrát před lidmi je to nejlepší, co může být. Čím je to bouřlivější, tím je to lepší. Samozřejmě jsem viděl nějaké záběry ze stadionu PAOKu. Vyprávěli mi, že je to horká půda a lítá tam všechno možné. Mám zprávy, že dorazí početná skupina řeckých fanoušků,“ upozorňuje kouč Liberce.

A nemýlí se. Pod Ještěd mají dorazit skoro dvě tisícovky fanoušků PAOKu, a tak se u Nisy tradiční sektor hostů v rohu stadionu rozšíří přes celou západní tribunu.

Ještě před zápasem si tribunu prohlédli řečtí novináři, kteří přijeli za soluňským týmem. Místo vyčleněné pro hostující fanoušky jim i po rozšíření připadá malé a prý tam bude těsno.

Trpišovského případný odchod do Sparty v Liberci neřeší. Soustředíme se jen na Soluň, říká bek Latka

Číst článek

„Fanoušci jsou občas trochu divocí, při zápasech Evropské ligy si prý ale nedovolí dělat problémy, a zápas by podle mě měl být klidný,“ věří Řek Christos, který bude zápas sledovat právě z místo pro novináře.

Utkání začne na stadionu U Nisy v 19 hodin, náš web ho celé odvysílá na streamu. David Nyč a Martin Charvát budou sledovat jak hru, tak chování řeckých fanoušků.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme