V Lize mistrů se radovali hosté. Juventus vyhrál na hřišti Celticu a PSG ve Valencii

Liga mistrů se vrátila po zimní přestávce a pokračovala dvěma osmifinálovými zápasy. Dařilo se hostům. Fotbalisté Paris Saint-Germain i bez Davida Beckhama v sestavě vyhráli ve Valencii 2:0 a hráči Juventusu Turín vybojovali vítězství 3:0 v bouřlivé atmosféře na stadionu Celticu Glasgow.

Hráč Paris Saint-Germain Javier Pastore po vstřelení branky do sítě Valencie

Hráč Paris Saint-Germain Javier Pastore po vstřelení branky do sítě Valencie | Zdroj: Reuters

Francouzský zástupce v soutěži Paris Saint-Germain nezačal na hřišti Valencie dobře a míč měl v držení hlavně španělský celek. Do první velké šance se ale v deváté minutě dostali hosté, když Lucas trefil parádní střelou břevno.

Minutu poté už se ale hráči PSG radovali. Lavezzi z úhlu vystřelil a jeho tvrdá střela zapadla k přední tyči. Fotbalisté Valencie se snažili aktivní hrou dostat do pokutového území hostů, ale ti opět udeřili před koncem poločasu na druhé straně. Ve 43. minutě zvýšil na 2:0 Pastore.

Domácí se nevzdávali ani ve druhé půli, ale do zajímavých šancí se dostával opět agilní Lavezzi z PSG. V 90. minutě závěr zápasu zdramatizoval Rami z Valencie. Ten naskočil na Costův centr a hlavičkou snížil na 1:2. O rozruch se ještě postaral ve druhé minutě nastavení Ibrahimovič z PSG, který se nechal zbytečně vyloučit, ale skóre už se nezměnilo.

O vývoji druhého úterního zápasu mezi Celticem a Juventusem rozhodla hned 3. minuta. V ní propadl v hlavičkovém souboji Nigérijec Ambrose, který ještě v neděli večer vyhrál se svým týmem africký šampionát, a Matri mířil přesně.

Zápas nebyl příliš bohatý na vyložené brankové situace, ale v závěru utkání se dočkali diváci i dalších gólů. K nelibosti domácích fanoušků ale padaly do branky Celticu. Na 2:0 zvyšoval v 77. minutě Marchisio a o pět minut později to bylo díky Vučiničovi 3:0. Tak zápas i skončil.