V Lize mistrů vyhrála Chelsea s Petrem Čechem i Arsenal s Tomášem Rosickým

Fotbalisté Chelsea napodruhé v Lize mistrů nezaváhali. V Bukurešti vyhráli nad Steauou 4:0. Celý zápas odchytal za londýnský tým Petr Čech. Uspěl i Arsenal s Tomášem Rosickým. Anglický klub porazil Neapol 2:0.

Brankář Petr Čech v objetí se svými spoluhráči Branislavem Ivanovičem a Juanem Matou | Zdroj: Reuters

Chelsea na úvod soutěže nečekaně prohrála s Basilejí, tentokrát však žádné překvapení nepřipustila. V Bukurešti ji poslal do vedení ve 20. minutě Ramires, těsně před poločasem si navíc dala Steaua vlastní gól, když se od Georgievskiho odrazil do branky míč vyražený gólmanem.

Po přestávce pak 'Blues' ještě svůj náskok navýšili. Opět Ramires a v samotném závěru Lampard upravili skóre na 4:0 pro hosty. Gólman Petr Čech tak vychytal první nulu v této sezóně Ligy mistrů.

Tomáš Rosicky léčil tři týdny zraněné lýtko, pro utkání proti Neapoli už s ním mohl trenér Wenger počítat a hned nasadil tvořivého záložníka do základní sestavy Arsenalu. Londýnský tým rozhodl o výhře během úvodní čtvrthodiny. V 8. minutě úspěšně zakončil povedenou kombinaci Özil, který pak v 15. minutě nahrál na druhý gól Giroudovi. Rosický vydržel na hřišti něco přes hodinu.

Kromě Arsenalu vyhrály druhé utkání i další tři týmy. Barcelona se v Glasgowě dlouho nemohla prosadit proti obraně domácího Celtiku, který hrál od 59. minuty bez vyloučeného Browna, nakonec však vítězství vybojovala. Čtvrt hodiny před koncem skóroval umístěnou hlavičkou Fábregas.

Atléticu Madrid se povedlo otočit výsledek v Portu a odváží si výhru 2:1. Na hřišti soupeře uspělo i Schalke, které zvítězilo v Basileji 1:0.

Tradičně zaplněný stadion v Dortmundu dohnal fotbalisty Borussie k výhře 3:0 nad Marseille. Dramatický závěr mělo utkání v Amsterodamu. V 90. minutě poslal domácí Ajax do vedení Denswil, AC Milán však ještě zvládl po kontroverzní penaltě v nastavení vyrovnat.

Balotelli se přetlačoval v pokutovém území s Van Der Hoornem, kterého strhl v souboji na zem, švédský rozhodčí Eriksson však odpískal překvapivě nedovolený zákrok domácího hráče. Italský útočník pak s přehledem skóroval a rozhodl o remíze 1:1.

2. kolo základní skupiny LM
Skupina E: Basilej - Schalke 04 0:1 (0:0), Steaua Bukurešť - Chelsea 0:4 (0:2)

Skupina F: Dortmund - Marseille 3:0 (1:0), Arsenal - Neapol 2:0 (2:0)

Skupina G: Petrohrad - Austria Vídeň 0:0, FC Porto - Atlético Madrid 1:2 (1:0).

Skupina H: Celtic Glasgow - FC Barcelona 0:1 (0:0), Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (0:0)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít