V Marseille řádili fotbaloví chuligáni, to je před blížícím se ME velké varování

Francouzské město Marseille bylo vždy považováno tak trochu za město zločinu. Násilí se teď přesunulo na fotbalový stadion, kde se budou příští rok hrát zápasy mistrovství Evropy a kde se za deset dní představí i fotbalisté Slovanu Liberec.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli výtržnostem fanoušků bylo několikrát přerušeno fotbalové utkání mezi Olympiquem Marseille a Olympiquem Lyon

Kvůli výtržnostem fanoušků bylo několikrát přerušeno fotbalové utkání mezi Olympiquem Marseille a Olympiquem Lyon | Zdroj: Reuters

Není vyloučeno, že to bude před prázdným stadionem.

Včerejší ligový zápas mezi Olympiquem Marseille a Olympiquem Lyon totiž poznamenaly vážné incidenty v hledišti. Utkání bylo několikrát přerušeno, ve druhém poločase dokonce na 25 minut, protože na hrací plochu dopadaly láhve, petardy i dělobuchy.

Počínání fotbalových příznivců odsoudil dokonce i ministr sportu Thierry Braillard. Ten vyjádřil politování nad tím, že k této události došlo v době, kdy se Francie připravuje na pořadatelství evropského fotbalového šampionátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Marseille řádili na ligovém utkání fotbaloví chuligáni, to je před blížícím se evropským šampionátem velké varování

Dodal, že musí být přijaty kroky aby se něco podobného už neopakovalo. Házení lahví na hrací plochu je nebezpečné a mohlo dojít ke zranění hráčů. Podle francouzského ministra je nutné postupovat nekompromisně.

Prostředí v Marseille je odlišné od ostatních měst, protože velkou roli hraje přistěhovalecká komunita.

„Je to tak, že 80 procent fanoušků má přistěhovalecký původ a na stadionu je to velmi bouřlivé. Teď bude vedení soutěže řešit co dál, jestli na další soutěžní zápas stadion uzavře,“ vysvětluje situaci zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd.

„V každém případě, pokud by Česká republika hrála na evropském šampionátu v Marseille, tak se fanoušci nemusejí ničeho obávat. Tvrdé jádro Olympique Marseille se spíše bude připravovat na dlouholeté rivaly, jako jsou třeba Angličané. Navíc část marseillského publika by například v utkání s Francií držela zcela nepokrytě palce soupeři,“ dodal Jan Šmíd.

Jan Šmíd, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme