V pátek začne jarní část nejvyšší domácí fotbalové soutěže

Tradiční zimní fotbalová přestávka je v Česku u konce. Už od zítra mohou fanoušci opět napjatě sledovat v Gambrinus lize výkony a výsledky svých oblíbených týmů. Nejpozději na začátku června se dozvědí jméno dvacátého mistra v samostatné české historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 14. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc, 11. listopadu v Plzni. Marián Čišovský (vlevo) a Jakub Hora (vpravo) z Plzně a Tomáš Hořava (uprostřed) z Olomouce. | Zdroj: ČTK

„Dvacet je zajímavé a atraktivní jubileum a myslím si, že se za těch 20 let nemáme za co stydět. Určitě máme hodně věcí ke zlepšení, ale myslím si, že máme být na spoustu věcí hrdí," říká šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda k soutěži, která je často za svoji úroveň kritizovaná.

Jak ale ukazují příklady Plzně nebo Sparty v této sezoně evropských pohárů, umí vyprodukovat týmy schopné obstát i v silné konkurenci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná jarní část Gambrinus Ligy

Na české stadiony ale stále chodí proti vyspělým fotbalovým zemím daleko méně fanoušků. A důvody nejsou vždycky jen sportovní. Pokud pomineme korupční aféry, tak se snaží vedení Fotbalové asociace donutit kluby zlepšovat kvalitu stadionů a jejich diváckého zázemí. A zvýšit popularitu Gambrinus ligy teď chce i vylepšením informací na internetu.

Nové webové stránky

„Prezentovali jsme nové stránky Gambrinus ligy, které se rozvíjejí podle mých představ. Doufám, že to bude pokračovat a že i ta obliba ještě poroste," přeje si Dušan Svoboda. Nově se navíc fanoušci můžou vrátit do minulosti samostatné nejvyšší české soutěže pomocí stránek historiegambrinusligy.cz.

„Jsou tam hlavní momenty toho daného ročníku, čísla, zajímavosti. Doufám, že si fanoušci na těch stránkách najdou to, co je zajímá, a že to pomůže ke zlepšení prezentace," věří šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Největší a nejlepší propagací soutěže ale zůstanou stejně výkony hráčů na hřišti.

A už od zítra se mohou fanoušci přesvědčit, jestli se něco proti podzimní části změnilo. Třeba i návratem některých fotbalistů, kteří dlouhodobě působili v zahraničí, jako jsou Milan Baroš, David Jarolím nebo Radoslav Kováč.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme