V Plzni je stále staveniště, ale pro předkolo LM to stačí

Před necelými dvěma měsíci vybojovali fotbalisté Plzně výhrou nad Ostravou mistrovský titul a jejich fanoušci vzali hřiště ve Štruncových sadech útokem. Odnášeli si kusy trávníku a stříhali si na památku kusy brankových sítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová tribuna plzeňského stadionu, na ní ale diváci nebudou | Zdroj: ČTK

Věděli totiž, že stadion čeká přestavba, která stále ještě zdaleka neskončila. Přesto ale Plzeňští dokázali přesvědčit Evropskou fotbalovou unii, aby jim povolila odehrát dnešní odvetu druhého předkola Ligy mistrů v domácím prostředí.

,,Momentálně stojíme na úplně novém trávníku, koukáme na nové sítě. Je to staveniště, které je připraveno na odvetné utkání předkola. Někteří fanoušci budou mít lehce ztížený výhled," popisoval po včerejším tréninku generální manažer Adolf Šádek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Plzni je stále staveniště, ale pro předkolo LM to stačí

,,V podstatě ani pro delegáta UEFA nebyl problém uznat hřiště. Zajímalo ho zázemí pro hosty, pro fanoušky hostů a pro média, místnosti pro ošetření a standartní věci, na které UEFA klade důraz," říkal Šádek.

Do posledních příprav na historicky první zápas Ligy mistrů v Plzni spadá také mytí laviček pro náhradníky a realizační tým. Pěkně postříkat proudem vody a jsou jako nové. Zato trávník, ten je nový doopravdy a hráči včetně Davida Limberského pochopitelně vnímají, že jejich pracoviště voní novotou.

,,Začátek není asi nikdy ideální, balón skáče jinak než na starém trávníku. Ale hustý je dost," říká Limberský. Diváci ale z tribuny ani nepostřehnou, že trávník ve Štruncových sadech je prosypaný pískem víc, než bývá obvyklé.

Zato si všimnou, že naproti hlavní tribuně žádná další není a za oběma brankami stojí jen hrubé stavby ochozů. To se ani do zápasu dalšího předkola proti Trondheimu příliš nezmění, ale Adolf Šádek přesto věří, že se bude znovu hrát v Plzni

,,V dobrém slova smyslu tlačíme na pilu, abychom mohli odvetu s Trondheimem odehrát v Plzni. Závisí to opět na delegátovi, jak posoudí připravenost všech složek, policie, pořadatelů. Zatím ale máme signál, že i s Trondheimem bychom to mohli odehrát tady," říká Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme