V Praze Chelsea budila obrovský zájem, doma si její fotbalisté užívají klid

Fotbalisté Chelsea jdou z extrému do extrému. Minulý týden přiletěli jeden den před zápasem Evropské ligy se Spartou do Prahy a stále jim byl někdo v patách, velké pozornosti se neubránili. Zítra je čeká domácí odveta, před kterou si naopak užívají rajského klidu. Jako obvykle totiž k předzápasové přípravě unikli do venkovského prostředí svého tréninkového centra v Cobhamu dvacet mil od centra Londýna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Benítez a stoper Cahill na tiskové konferenci v Cobhamu

Trenér Benítez a stoper Cahill na tiskové konferenci v Cobhamu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Fotbaloví multimilionáři se baví jako malé děti. Vyběhli na jedno z třiceti fotbalových hřišť, které jejich kampus nabízí, zahřívají se hraním baga, při kterém se nešťastník uvnitř kruhu snaží chytit míč. Následuje rozcvička a hra ve dvou týmech na udržení míče. Brankáři včetně Petra Čecha jsou jako jediní stranou a věnují se svým specifickým cvičením.

Všichni se mohou soustředit jenom na fotbal, s nikým zvenčí nepřijdou do styku. Výjimkou je asi třicet fotografů a kameramanů, kteří do Cobhamu dorazili a mají nárok monitorovat trénink 15 minut v jeho úvodní, neškodné fázi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Chelsea si před domácími zápasy užívají klid v Cobhamu

"Ano, před prvním zápasem v Praze to bylo o mnoho hektičtější. Platí to obecně. Když vyjedeme k zápasu do zahraničí, tak na sebe strháváme pozornost fanoušků, často za námi chodí i do hotelu. Kam se hneme, tam budíme rozruch. Tady v přírodě a uzavřeném areálu je to něco jiného. Vystoupíme z auta, v klidu odtrénujeme a jedeme domů. Je to příjemnější a i teď nám to pomůže dobře se připravit na práci, která nás ve čtvrtek večer čeká," srovnává obránce Gary Cahill, na kterého tentokrát padla volba, aby před zápasem promluvil jako jediný z hráčů s novináři.

Zdrží ho to ale jenom jedenáct minut a potom také on může dokončit rehabilitaci, využít zdejší klubové restaurace, naobědvat se a zamířit zpátky domů. Další pracovní povinnosti ho čekají až před zápasem proti Spartě.

"Bereme každého soupeře vážně. Mohlo by se zdát, že se nám nic nemůže stát. Vyhráli jsme v Praze 1:0, hrajeme odvetu doma na Stamford Bridge, ale to neznamená, že nám soupeř už nemůže ublížit. Vyhráli jsme třikrát v řadě a doufám, že v tom budeme pokračovat," naznačuje sedmadvacetiletý anglický reprezentant, že hráči Chelsea potřebují proti Spartě splnit povinnost a jejich příprava a pozornost směřuje hlavně k nedělnímu ligovému zápasu proti Manchesteru City.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme