V Příbrami je načase vydat se novým směrem. Nahoru, říká kouč Straka

Franz je zpátky na scéně! Emotivní fotbalový trenér František Straka po roční přestávce znovu vede prvoligový tým. S příbramským bossem Jaroslavem Starkou podepsal smlouvu na dva roky a poté poslední celek Gambrinus ligy poprvé koučoval při tréninku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér František Straka absolvoval 11. března první seznamovací trénink s hráči fotbalového klubu 1. FK Příbram. | Zdroj: ČTK

„První trénink přinesl určitě dobré poznatky, je vidět, že kluci chtějí. Co chybí, to je komunikace mezi nimi,“ všiml si největšího nedostatku Straka, který věří, že dokáže hráče dostat na ‚svoji vlnu‘.

„No já je musím na svoji vlnu dostat, a taky je tam dostanu. Jsou tu velice dobří, zkušení hráči, kteří by měli být zároveň i lídry. Kvalita toho týmu tu je na to, aby se zachránil,“

V zimě ještě František Straka říkal, že do české ligy se mu až tak moc nechce. Příbram ale jeho názor změnila. Respektive se o změnu názoru postaral čas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Suchana s trenérem Františkem Strakou

„Víte, co se kolem mě dělo. Pak potřebujete čas, než to nějakým způsobem vstřebáte. Nečekal jsem, že ta reakce bude taková, takhle špatné to dlouho nebylo. Strašně mě to zasáhlo, moc mě to mrzí. Na druhou stanu už jsem se z toho oklepal, lákalo mě to na hřiště a mezi kluky, potřeboval jsem ten adrenalin, který u toho je,“ přiznal Straka.

Psychicky už si prý odpočinul a na nové angažmá se cítí připraven. Je prý natěšený a doufá, že hráči budou taky. Čeká ho totiž těžká mise – záchrana Příbrami v nejvyšší soutěži.

„Mise to bude hodně těžká. Napřed musím sám poznat, jaká je psychická odolnost hráčů v této těžké situaci. Až další zápasy ukážou, jak na tom jsme. Já doufám, že hlavně starší hráči tým potáhnou a dokážou se o to porvat,“ věří Straka.

„Kluci musí chápat to, o co nám tu jde. Nejde jen o ně, ale i o město, o všechny lidi, co tady pracují, celý realizační tým. To si všichni musí uvědomit. Zodpovědnost nenese jen trenér, ale taky oni,“ říká nový příbramský lodivod, který si prý angažmá nesmírně váží.

„Jestli je to angažmá na míru nebo ne, to vám neřeknu. Ale nesmírně si vážím toho, že tady jsem, že Jarda oslovil mě – a strašně rád bych mu to vrátil, protože vím, že je strašně zapálený do fotbalu, tady v Příbrami ho dělá už tolik let. Prožil tu hodně dobré i špatného a byl by pomalu čas mu to vrátit, najít nový směr a vydat se někam jinam. Spíš nahoru,“ dívá se Straka před sebe.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme