V přípravě na ME byl Frýdek stálicí výběru do 21 let. S příchodem posil z A týmu je na čekané

Dva a půl roku spolehlivě objížděl přípravné duely fotbalové reprezentace do 21 let, patřil k jejím nejlepším, hráčům, na domácím Euru na něj ale může zbýt třeba jen lavička. A tak Martin Frýdek může být jedním z těch, kteří nemusejí posily z národního A týmu zrovna kvitovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Krejčí (vpravo dole) společně s dalšími hráči z reprezentačního A-týmu zvýšil konkurenci v sestavě „lvíčat“ | Zdroj: ČTK

Český výběr bude na domácím šampionátu až na útočníka Matěje Vydru v nejsilnějším možném složení.

Záložníci Jiří Skalák s Ondřejem Petrákem se uzdravili a k dispozici bude i sparťanské trio Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a Václav Kadlec, které přicestovalo ze seniorského reprezentačního mužstva.

O místo v základní sestavě týmu Jakuba Dovalila tak může přijít třeba Martin Frýdek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Není mi jedno, kdo bude hrát. Budu se snažit dokázat, že jsem lepší, komentuje konkurenci z reprezentačního ‚áčka‘ Martin Frýdek

„Ani nad tím nepřemýšlím. Není mi jedno, jestli bude hrát Krejca (Krejčí), když ale bude hrát, budu to respektovat a budu se snažit dokázat, že jsem lepší. Když se vyhraje, tak je ale jedno, jestli nastoupí Krejca, nebo já,“ nedělá si Martin Frýdek těžkou hlavu ze silnější konkurence v podobě levého záložníka Ladislava Krejčího.

Přitom účast fotbalistů, kteří už běžně nastupují za seniorský národní tým, není na malém Euru samozřejmá. Mario Götze, Raheem Sterling, Matija Nastasič a řada dalších bude na turnaji v Česku chybět.

Kdyby totéž platilo o české trojici, měl by Martin Frýdek místo v úvodní jedenáctce v podstatě jisté, takhle mu hrozí lavička. „Vždycky to mrzí, když se na ni posadíte. Opravdu ale budu rád, když se bude vyhrávat,“ říká opora Slovanu Liberce.

Trenér Jakub Dovalil vybral pro turnaj brankářkou jedničku. Kdo z avizované dvojice Koubek, Pavlenka nastoupí, ale zatím neprozradil.

Pro Martina Frýdka nebo třeba i pravého obránce Jakuba Jugase by absence v základní jedenáctce musela být opravdu mrzutá.

Zatímco oni absolvovali skoro celý dvou a půlletý cyklus přátelských zápasů, protože do kvalifikace Češi nemuseli, Krejčí odehrál se svými vrstevníky jediné utkání, Kadlec tři a Kadeřábek čtyři.

K „Lvíčatům“ se tohle trio připojilo až v sobotu a po nějakých čtyřech dnech společné přípravy se velmi pravděpodobně usídlí v základní sestavě. Tedy až na Kadlece, jehož z úvodního utkání s Dánskem vyřadil trest za vyloučení.

A tak může vést cesta na trávník přes univerzálnost. „Výhoda to pro mě asi je. Tohle ale není otázka pro mě, to je spíš otázka pro trenéra,“ nesnaží se Martin Frýdek udat svoji fotbalovou přednost.

„Kdybych si měl vybírat, tak kraj zálohy, je mi jedno, jestli zprava nebo zleva. Na kraj zálohy jsem zvyklý z Liberce,“ nabízí Martin Frýdek trenérovi Jakubu Dovalilovi i variantu napravo, které se řada leváků snaží vyhnout.

 

Lvíčata jsou již v plné sestavě --> http://fotbalovalvicata.cz/?p=2760

Posted by Fotbalová lvíčata on 14. červen 2015

Kromě ní a tradiční levé zálohy může sparťanský odchovanec naskočit také na postu levého obránce a případně i jako podhrotový útočník.

Také pravý bek Jakub Jugas nemusí jen čekat na záskok za současného nejlepšího českého hráče na tomto postu Pavla Kadeřábka, protože je schopný zastat i pozici stopera.

Jen kvůli Václavu Kadlecovi si nikdo nemusí hledat náhradní místo, on totiž jako jediný z posil nemá v podstatě koho rozesmutnit, protože ve výběru pro domácí Euro je jediným ryzím útočníkem.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme