V prvním pohárovém semifinále vyhráli fotbalisté Liberce nad Jabloncem 4:3

Neobvykle bohatý na góly byl úvodní zápas Liberce s Jabloncem v rámci semifinále Poháru České pošty. Na libereckém Stadionu U Nisy vyhráli domácí 4:3 a hattrickem se na vítězství svého týmu podílel Jiří Štajner. Odveta v Jablonci je naplánována na 8. května.

Autor tří gólů Jiří Štajner (vpravo) se raduje se svými spoluhráči z Liberce

Autor tří gólů Jiří Štajner (vpravo) se raduje se svými spoluhráči z Liberce | Zdroj: ČTK

Lepší vstup do utkání měli hosté. V 11. minutě nacentroval Zoubele míč do pokutového území, ve kterém nepokrytý Vaněk překonal hlavou libereckého gólmana. Za dalších zhruba 20 minut to mohlo být už o dva góly, ale tečovanou Pitákovu střelu domácí brankář Kovář vyrazil.

To domácí hráče probudilo a začali se tlačit do útoku. Šance ale Rabušic a Delargem neproměnili. Domácím ale pomohl jablonecký Pázler. Ten totiž ve 37. minutě fauloval v pokutovém území Delarge a z nařízené penalty skóroval s přehledem Štajner.

Hosté se ještě nevzpamatovali z obdržené branky a zkušený útočník Slovanu už za minutu otočil vývoj zápasu, když se po rohovém kopu trefil hlavou za záda gólmana hostů. První poločas tedy domácí nakonec vyhráli 2:1.

Po změně stran nejprve jablonecký Vaněk svoji druhou brankou vyrovnal, ale to nebylo zdaleka všechno, co si fotbalisté na stadionu UNisy připravili. Za další minutu svůj hattrick dovršil Štajner a domácí opět vedli.

V 63. minutě to bylo už 4:2, když se prosadil i Delarge, ale za další 4 minuty snížil Třešňák na 3:4. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo a Slovan Liberec tak pojede k odvetě do nedalekého Jablonce s jednogólovým náskokem.

Úvodní semifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 4:3 (2:1)

Branky: 37. z pen., 38. a 59. Štajner, 63. Delarge - 11. a 58. Vaněk, 67. Třešňák
Rozhodčí: Franěk - Zeman, Vlasjuk
ŽK: Rabušic - Loučka, Beneš, Třešňák
Diváci: 4786
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey, Rybalka - Pavelka, Delarge - Štajner (77. Šural) - Rabušic (90.+1 Frýdek). Trenér: Šilhavý
Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák (46. Třešňák) - Loučka - Kopic, Zoubele, Vaněk, Pázler (46. Jablonský) - Piták (72. Čížek). Trenér: Kotal

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít