V prvním semifinále Ligy mistrů vyhrál Bayern nad Realem 2:1

V prvním utkání semifinále Ligy mistrů vyhrál Bayern Mnichov nad Realem Madrid 2:1. O branky se postarali v prvním poločase domácí Franck Ribéry a ve druhém Mesut Özil a těsně před koncem poslal německý klub do vedení Mario Gomez.

Frank Ribéry střílí první branku utkání

Frank Ribéry střílí první branku utkání | Zdroj: ČTK

V 18. minutě rozehrál Bayern rohový kop, míč se od Ramose odrazil na penaltu k Ribérymu, kterého neuhlídal Di Mária, a domácí záložník propálil vše před sebou.

V 53. minutě bylo vyrovnáno. Ronaldo dostal přihrávku za obranu a postupoval sám na brankáře, jenže střela mu nesedla. Odražený míč se dostal k Benzemovi, ten našel na zadní tyči znovu Ronalda a Portugalec ještě stihnul přihrát před prázdnou branku Özilovi, který skóroval.

I přes Özilův gól odehrál Real hodně nevydařený druhý poločas. Špatného výkonu hostů využil v samém závěru Gómez, který se po centru z levé strany protlačil až do zakončení, ve kterém neselhal a zařídil Bayernu důležité vítězství.

Bayern tak ani v desátém domácím utkání s Realem neprohrál, naopak podeváté zvítězil. Real v odvetě bude chtít potvrdit formu na vlastním stadionu, za poslední rok podlehl jen Barceloně.

Bayern Mnichov - Real Madrid 2:1 (1:0)

Branky: 18. Ribéry, 90. Gómez - 54. Özil. Rozhodčí: Webb (Angl.). ŽK: Badstuber, Robben, Lahm - Coentrao, Xabi Alonso, Di María, Ramos, Higuaín, Marcelo. Diváci: 66.000.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít