V rodině zpravodaje ČT Miroslava Karase se bude fandit Polsku i Česku

Fotbalové zápasy vyvolávají velké emoce. Lidé se kvůli nim můžou nenávidět, manželské páry se mohou rozvést. Dnešní utkání může být rizikové pro česko-polské rodiny. Komu doma fandit? To je velké dilema. Řešili ho také u Karasů. Miroslav Karas je známý varšavský zpravodaj České televize, ale za ženu má Polku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Karas na stadioně v Kyjevě | Foto: Petr Vavrouška

Julita Karasová mě přivítala ve své práci, je novinářkou Polského rozhlasu. Bez otálení přecházíme k fotbalu. Komu bude dnes večer fandit?

„Polsku, ale dlouho jsem to zvažovala. Když jsem poznala Mirka, tak jsme jednoznačně každý fandili svým národům. Já Polákům on Čechům. Ale jakmile se narodily děti, tak se to trochu změnilo. Děti jsou totiž v těch sympatiích rozdílné. A občas se mi stalo, že jsem podporovala během sportovních utkání Čechy,“ přiznává manželka zpravodaje České televize. Její muž v tom má jasno. Dnes fandí Čechům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Petr Vavrouška navštívil rodinu polského zpravodaje ČT Miroslava Karase a zjišťoval, komu bude fandit

„Ale současně se musím přiznat, že to moje srdce bude trochu rozpůlené. Po tolika letech života v Polsku bych byl pochopitelně rád, kdyby společně s Čechy postoupili i Poláci,“ říká mi Miroslav Karas, ale sám moc dobře ví, že tato varianta není možná.

V Polsku žije už dvacet let a polská média ho teď před zápasem využívají jako ‚mluvčího‘ českého národa. Poláci totiž momentálně nežijí ničím jiným než fotbalem.

„Máme rádi fotbal, ale už řadu let jsme nedosáhli žádného úspěchu. Možná proto teď ten turnaj tak prožíváme a rozebíráme detailně každý náš gól,“ vysvětluje Julita Karasová.

„Nicméně si myslím, že toho fotbalu je až moc, a kdo na to není zvyklý, může se mu z toho už motat hlava,“ dodává Karas.

Zajímá mě, komu budou večer u Karasů fandit děti.

„Když jsem se jich zeptala, kdo by měl vyhrát, jejich odpovědi nebyly tak jednoznačné,“ říká paní Julita.

Miroslav Karas jako expert v rozhovoru pro polskou televizi | Foto: Petr Vavrouška

„Děti cítí podobně jako já, že jsou na straně Polska i Česka a musí si vybrat. Moje dcera to řeší tak, že ať už je jakýkoliv výsledek, tak řekne, že jsme vyhráli,“ doplňuje zpravodaj České televize.

Výsledek dnešního utkání Polsko - Česko může fanoušky jednoho či druhého týmu hodně bolet. U Karasů, v česko-polském manželství, ale tichá domácnost nehrozí.

„Kdepak. Jestli vyhrají Poláci, tak asi doma dostanu nějaký polský zákusek, a pokud vyhrají Češi, uvařím oběd,“ předpokládá Miroslav Karas.

Petr Vavrouška, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme