V sázkařské aféře disciplinární komise FAČR předběhla trestní řízení

Podle presumpce neviny je třeba je brát jako nevinné, ale fotbal hrát nesmějí. V sázkařské aféře disciplinární komise Fotbalové asociace tak trochu předběhla trestní řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Hadaščok (vlevo) a David Jablonský v souboji o míč během utkání mezi Teplicemi a Hradcem Králové | Zdroj: ČTK

„Nebojím se, že bych byl pak u soudu nějak trestaný, určitě to nebude nic hrozného. Ale spíš hrozí, že budu bez fotbalu, to bych určitě nechtěl,“ obával se roudnický obránce Jaroslav Chalupa a jeho prognózy se vyplnily.

Není sice jasné, jak u soudu dopadne a jestli k němu vůbec půjde, už teď ale bez fotbalu je. Podle principu presumpce neviny je třeba ho stále brát jako nevinného. Svazové disciplinární komisi ovšem stačily dokumenty od policie a samotné obvinění, aby hráčům pozastavila činnost - aniž by je vyslechla.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sázkařské aféře disciplinární komise FAČR tak trochu předběhla trestní řízení

„Kterýkoli z hráčů v České republice má podmínku za to, že třeba jel opilý v autě, tak mu taky pozastavíme činnost? To je v podstatě precedentní,“ čílí se Vladislav Větrovec, prezident lovosického fotbalového klubu, který má v kádru dalšího z obviněných, Vítězslava Brožíka.

A to si byl ještě jistý, že na pozastavení činnosti nemá disciplinárka v současných předpisech oporu.

„To už dneska vím a vsadím se s vámi, o co chcete, že fotbalová asociace bude muset to rozhodnutí revokovat,“ je si jistý Větrovec.

„Podle článku 62 odstavce 1 nového disciplinárního řádu máme možnost tyto skutky z inkriminované doby před prvním červencem posuzovat podle starého disciplinárního řádu,“ oponuje mluvčí disciplinární komise Petr Kovář.

Podle starého řádu šlo pozastavit činnost i před vyšetřením případu. A než se tak stane, budou obvinění pravděpodobně bez fotbalu. Bez ohledu na samotné trestní řízení.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme