V semifinále Ligy mistrů narazí Barcelona na Bayern a Real na Dortmund

Na dva španělsko-německé duely se můžou těšit fotbaloví fanoušci v semifinále Ligy mistrů. Ve švýcarském Nyonu o tom rozhodl dnešní los, který určil, že polsední finalista soutěže Bayern Mnichov se utká s Barcelonou a Real Madrid vyzve překvapení soutěže Borussii Dortmund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi v semifinále španělského poháru Real Madrid - FC Barcelona | Zdroj: Reuters

Leckdo se těšil na španělské i německé derby v semifinále Ligy mistrů, ale nakonec se španělská mužstva postaví proti německým. Logicky z toho plyne, že na španělské El Clásico nebo na vestfálsko-bavorský souboj může dojít ve finále, takže se možná můžeme těšit na atraktivní zápas dvou velkoklubů, které se potkávají v domácí soutěži, v květnovém finále ve Wembley.

Semifinále Bayern-Barcelona, to bude velmi zajímavý dvojzápas zejména pro trenéra, který sice momentálně nevede ani jedno mužstvo, ale má silné pojítko s oběma. Protože Pep Guardiola bude sledovat tým, díky kterému si udělal jméno a získal uznání coby trenér, tedy Barcelonu, a zároveň celek, který i díky svému vydařenému angažmá v Katalánsku povede od nové sezóny, protože právě s Bayernem se dohodl na spolupráci od letošního léta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Los semifinále evropských pohárů sledoval Jan Kaliba

Datum 23. nebo 24. dubna by si měli zapsat fanoušci fotbalu zejména ze západu Čech, protože to bude den mnichovského zápasu. Tedy příležitost vyrazit na opravdu velký fotbal, který se hraje doslova za humny. Druhou dvojicí bude Real Madrid a Borussia Dortmund.

Losovalo se také semifinále Evropské ligy. Brankář Petr Čech v brance Chelsea bude vzdorovat útočníkům Basileje. Tedy například bývalým švýcarským reprezentantům Strellerovi a Freiovi, což nezní nijak hrozivě, ale Basilej už dokázala letos vyřadit silné týmy z východu. Dněpropetrovsk, Petrohrad a naposledy včera po penaltovém rozstřelu jiný londýnský klub Tottneham.

Druhá dvojice bude Fenerbahce Istanbul – Benfica Lisabon. To znamená, že pokud postoupí Fenerbahce a Chelsea, tak může dojít na finále Evropské ligy složené z přemožitelů Sparty a Plzně.

Los semifinále fotbalové Ligy mistrů:
(první zápasy 23. a 24. dubna, odvety 30. dubna a 1. května)
Bayern Mnichov - Barcelona, Borussia Dortmund - Real Madrid

Semifinále Evropské ligy:
(25. dubna a 2. května)
Fenerbahce Istanbul - Benfica Lisabon, Basilej - Chelsea

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme