V semifinále Poháru České pošty jsou Teplice s Olomoucí a Sparta

Tepličtí fotbalisté zvládli odvetné utkání čtvrtfinále Poháru České pošty v Liberci, když na stadionu U Nisy vyhráli 2:0. V prvním utkání uhráli svěřenci kouče Rady remízu 1:1 a mohli se tak radovat z postupu do semifinále. Tam se utkají s Olomoucí, která porazila Ostravu i napodruhé 2:1. O finále si zahraje také Sparta po výhře 1:0 nad Mladou Boleslaví.

Radost Teplic z vítězství ve čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty

Radost Teplic z vítězství ve čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty | Zdroj: ČTK

Teplice potřebovaly k postupu vstřelit minimálně jeden gól a to se jim i poměrně rychle splnilo. Ve 14. minutě si naskočil na roh kapitán Lukáš a hlavou zavěsil. Poté převzal iniciativu domácí Liberec, jenže Grigara překonat kvůli vlastní nemohoucnosti nedokázali.

Druhá půle byla opět pod taktovkou týmu z Podještědí, ale v koncovce jim chyběla přesnost, klid a i moment překvapení. Změnu přinesl až přesun stopera Nezmara na hrot útoku, kde se většinu své kariéry pohyboval. Ale místo kýženého vyrovnání přišla druhá branka v jejich síti. V 83. minutě se po brejku prosadil Jindráček. Slovan tak prohrál s Teplicemi 0:2 doma v lize i poháru a ze čtyř vzájemných soutěžních zápasů si v této sezoně připsal jedinou remízu.

O postup do finále si svěřenci kouče Petra Rady zahrají proti Olomouci. Sigma totiž po domácí výhře 2:1 dokázala porazit Ostravu i na jejím hřišti stejným rozdílem. I když se jejich vítězství nerodilo zrovna lehce. Hosté sice vstřelili první branku už po 3. odehraných minutách, ale sedmnáct minut před koncem normální hrací doby zadělal na drama mladík Fantiš. V závěrečném tlaku, ale stanovil definitivu střídající Ordoš.

V posledním dnešním duelu se střetla Sparta s Mladou Boleslaví a po remíze 1:1 z úvodního utkání měla co napravovat. Fanoušci na Letné si ale i tak na první zásah ne příliš divácky atraktivního zápasu museli počkat, až v 67. minutě skóroval po parádní akci Kweukeho Hušbauer. Pražané tak vyřadili obhájce trofeje a o finále budou bojovat s vítězem souboje Jablonce s Českými Budějovicemi, který je na programu zítra.

Odvety čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty:

Slovan Liberec - FK Teplice 0:2 (0:1)
Branky: 14. Lukáš, 83. Jindráček. Rozhodčí: Lerch - Ubias, Zlámal. ŽK: Lukáš, Mahmutovič, Dolejš, Vůch (všichni Teplice). Diváci: 2860. První zápas: 1:1, postoupily Teplice.

Baník Ostrava – Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 73. Fantiš - 3. Klesnil, 90. Ordoš. Rozhodčí: Paták – Santarius ml., Štěrba. ŽK: Vrťo, Adámek – Klesnil, Zlámal. První zápas: 1:2, postoupila Olomouc

Sparta Praha – Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branky: 67. Hušbauer. Rozhodčí: Adámek – Marek, Kovařík. ŽK: Pamič, Jarošík – Janíček, Rolko, Fillo, Táborský. První zápas: 1:1, postoupila Sparta

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít