V Singapuru zatkli 14 podezřelých z manipulace sázek ve fotbale

V Singapuru zatkla tamní policie 14 lidí podezřelých z organizovaného zločinu. Dvanáct můžů a dvě ženy údajně stáli v čele sázkařské fotbalové mafie. Podle vyšetřovatelů mohli mít prsty i v podvodech v českém fotbale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liga mistrů finále | Zdroj: ČTK

Jak upozornil Europol, skupina mohla zmanipulovat výsledky 380 zápasů hraných v Evropě. A to včetně Ligy mistrů nebo kvalifikace na mistrovství světa. Dalších 300 podvodů má gang na svědomí i jinde na světě, včetně Afriky, Asie nebo Jižní a Střední Ameriky.

Mezi zatčenými je i singapurský občan jménem Dan Tan, muž, který údajně pomáhal zmanipulovat fotbalové zápasy ve více než 50 zemích světa. Letos v květnu ho maďarská policie obvinila z ovlivnění 32 tamních zápasů. Hledán je ze stejných důvodů i italskou policií.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zatýkání v Singapuru v souvislosti s manipulací sázek ve fotbale informovala ve vysílání zpravodajka Českého rozhlasu v Asii Kateřina Procházková

Podle odborníků skončila v rukou singapurské policie největší esa sázkařské mafie, o dalších zatčených ale policie nic bližšího neprozradila.

Kartel, ke kterému patřil podezřelý Dan Tan, měl vazby na přední hráče, rozhodčí a fotbalové funkcionáře po celém světě. Podle slovenských detektivů, kteří vyšetřují fotbalové skandály v České republice a na Slovensku, prý samotný šéf tohoto sázkařského gangu řídil evropské akce právě z Asie.

Česká policie už v souvislosti se sázkařskou kauzou obvinila 12 současných i bývalých fotbalistů. Hráči podle obvinění ovlivňovali zápasy a sázeli na utkání, ve kterých sami hráli.

Vyšetřování začalo na popud Fotbalové asociace České republiky loni v září. Kromě 12 zadržených policie vyslechla dalších 20 osob. Na Slovensku obvinila policie 7 lidí, pět z nich se už k manipulování zápasů přiznalo.

Tereza Jelínková, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme