V Táboře mají velké plány na vstup mezi fotbalovou elitu

Boj o fotbalovou Gambrinus ligu má nečekaného účastníka. Třetí místo ve druhé nejvyšší soutěži okupuje se 24 body Táborsko. Poslední získalo dnes za remízu 1:1 v Třinci. A také právě jediný bod ztrácejí Jihočeši na vedoucí Hradec Králové, který prohrál na stadionu Bohemians Praha 0:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Táboře začínájí už řešit problém s nevyhovujícím stadionem | Zdroj: ČTK

Klíčovým hráčem týmu je středopolař Jan Šimák. Muž, který má dokonce reprezentační zkušenosti, tuší, proč se Táborsku tolik daří.

„Nám se hlavně stabilizoval kádr, máme teď druhou nejlepší obranu v lize, “ říká Šimák a opravdu se neplete. Jeho tým, který trenérsky vede Roman Nádvorník, ve dvanácti kolech dostal jen sedm gólů.

„Nějaký gól vždycky dáme, i když na to kolik máme šancí, se vždycky trápíme až do konce. Jinak si ale myslím, že si to vše sedlo, od mladých hráčů až po tu starší osu,“ konstatuje za celý hráčský tým Šimák

Přehrát

00:00 / 00:00

Na ambiciozní plány Táborska zaměřil pozornost Kamil Jáša

Říkává se, že s jídlem roste chuť. A tak by ani nebylo divu, kdyby Táborští začali pošilhávat dokonce po Gambrinus lize.

„U nás zatím o Gambrinus lize nikdo nepřemýšlí, naše zázemí totiž neodpovídá úrovni jak vysoko hrajeme. Nemůže si dovolit nejvyšší soutěž, na kterou nemáme stadion. Třeba v budoucnu ale stadion bude, pořadí je v tomto směru ale jasné,“ vysvětluje Luboš Dvořák, muž mnoha profesí.

V klubu má vořák na starosti hned několik úkolů najednou. Věnuje se mládeži, stejně jako prvnímu týmu. Mimo jiné má na svých bedrech třeba vztah s novináři. A právě zástupce médií by už docela brzy mohl provázet po zbrusu novém stadionu.

Fotbalisté Znojma minimálně do večera opustili dno tabulky, Slovácko má bod z Olomouce

Číst článek

„Vedení klubu na přípravě stadionu intenzivně pracuje, měl by stát v Táboře v Kvapilově ulici u plaveckého stadionu. Povrch s umělou trávou se ale ještě musí přeložit, přípravné kroky ale už postupně probíhají. Začali jsme vstupní bránou, na kterou už jsme dostali dotaci,“ poodhaluje Dvořák něco z plánu jihočeského klubu.

Pokud Táborští ve svých snahách vytrvají, měli by se brzy dočkat nového stadionu, který umožní hrát nejvyšší soutěž.

„Stadion vznikne v několika etapách. Nejdříve se tam bude moci hrát druhá nejvyšší soutěž, postupně by ale mohlo dojít i na Gambrinus ligu. Kapacita by byla 4500 diváků, inspirovali jsme se v tomto směru v Myjavě…,“ uzavírá Dvořák.

Při pohledu do tabulky se opravdu zdá, že se mezi českou elitu dere jihočeský fotbalový tým A světe div se, není to českobudějovické dynamo, ale ambiciózní FC MAS Táborsko.

Kamil Jáša, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme