Vacek je prvním reprezentantem z polské ligy, nastoupí od začátku

V reprezentačním utkání Polsko - Česko nebude chybět hráč vedoucího týmu polské ligy. Na tom by nebylo nic tak pozoruhodného. Do přípravného zápasu na mistrovství Evropy ovšem nenastoupí v domácím dresu, ale v dresu českém. Jediným zástupcem Piastu Gliwice bude Kamil Vacek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový záložník polských Gliwic Kamil Vacek | Zdroj: ČTK

„Kamila Vacka znám dokonale. Sledovali jsme několik ligových zápasů Gliwic. Od začátku bylo jasné, že Vacek je hodně zajímavý a hodně kreativní hráč s dobrou rozehrávkou. Jen měl trochu problémy v defenzivě, ale je vidět, že udělal velký pokrok,“ chválí Kamila Vacka trenér polské fotbalové reprezentace Adam Nawalka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hráč polských Gliwic Kamil Vacek nastoupí k dnešnímu přátelskému zápasu hned od začátku

„Kamil nastoupí určitě od začátku. Svými výkony v Gliwicích si to rozhodně zaslouží. Sledoval jsem ho a patří k nejlepším hráčům polské ligy. I jeho zásluhou vedou Gliwice polskou ligu,“ dodává k nominaci Pavel Vrba.

Předchozí trenéři národního týmu ale tenhle názor buď nesdíleli, nebo podle jejich mínění žádný z Čechů v Polsku neuspěl dostatečně. Usměvavý záložník je totiž vůbec prvním krajánkem, který do české reprezentace dorazí z ligy našich severních sousedů. Kamil Vacek sice o téhle statistice neměl zdání, ale když šel v létě do Gliwic, tak na národní dres vůbec nemyslel. A to proto, že Spartu opouštěl jako nechtěný muž.

„Když jsem v létě odcházel, tak jsem určitě na reprezentaci nemyslel. Věděl jsem, že musím začít hrát dobře. Když se vám pak daří a daří se i celému týmu, je ta reprezentace trochu blíž,“ usmívá se skromně Kamil Vacek a dodává i vysvětlení toho, proč fazóna Piastu Gliwice nevystřelila do národního týmu i jeho polské spoluhráče.

„My jsme hodně internacionálně složený tým. Máme hodně kluků z ciziny,“ vysvětluje český reprezentant.

I nominace českého záložníka ale byla ve slezském celku událostí, ke které mu všichni gratulovali. Jestli bude vedoucí klub polské ligy v přípravném utkání Polsko - Česko dobře reprezentovat, si můžete poslechnout v našem přímém přenosu na internetovém a digitálním streamu ČRo Sport.

Jan Suchan, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme