Vácha funguje jako informátor a chce si nechat první dres

Premiéra ve Spartě s kapitánskou páskou na ruce? Takové entrée se v nejúspěšnějším českém fotbalovém klubu historie nepoštěstí každému. Třiadvacetiletému Lukáši Váchovi se té cti dostalo. Byl za to rád, ale nepřeceňoval to. Moc dobře totiž věděl, proč se v jeho prospěch obvyklý kapitán Marek Matějovský pásky vzdal: aby letenský novic přispěl do týmové pokladny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Vácha | Foto: Michal Jurman

„Zatím jsem žádnou informaci nedostal, náš pokladník je zraněný, ale myslím, že se o to brzy někdo přihlásí… A já to rád zaplatím!“

A zatímco pásku, která tyhle ekonomické starosti způsobila, už Lukáš Vácha musel vrátit, se svým prvním letenským dresem má jiné plány.

„Až se nějak domluvím s kustodem, ten první dres bych si chtěl schovat. Vlastně ten úplně první, který jsem dostal na tiskovce, kde jsem podepisoval smlouvu, dostal nějaký výherce na twitterové soutěži, takže tenhle by byl můj první.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Vácha si pochvaluje, jak zapadl do nového týmu

Na to, že rudou šestku nosí místo Tomáše Přikryla Lukáš Vácha, si budou muset sparťanští fanoušci nějakou chvíli zvykat - podobně jako fotbalisté na souhru s novým defenzivním záložníkem. To v kabině prý všechno klape už teď.

„Já jsem jako plastelína, myslím, že zapadnu všude. Nedělá mi problém někam přijít a komunikovat s hráči, předtím to byli soupeři, teď jsou to spoluhráči. Osobně nemám potíže bavit se s kýmkoli, myslím, že i kluci mě přijali úplně v pohodě, jako někoho, kdo sem přišel pomáhat,“ pochvaluje si nová sparťanská akvizice, která díky svým dovednostem se sociálními sítěmi plní pro spoluhráče jednu čestnou funkci.

„Jako informátor… Ale doufám, že budu mít spíš roli na hřišti! Ne, teď vážně, tohle je spíš věc kluků, že si ze mě dělají legraci, abych jim řekl novinky, co jsou na twitteru. Ode mě to mají z první ruky,“ usmívá se Lukáš Vácha, který doufá, že platnější bude pro Spartu na trávníku. První ostrý test ho čeká za tři týdny v Evropské lize proti Chelsea.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme