Vácha kontroverzně zachránil Spartu, pak se podílel na gólu. Pražané vyhráli v Olomouci

Fotbalisté pražské Sparty v dohrávce 21. kola Synot ligy zdolali předposlední Sigmu Olomouc 2:0 a na druhé příčce ztrácejí šest bodů na Plzeň. Pomohl jim k tomu i diskutabilní zákrok záložníka Lukáše Váchy, který si později připsal asistenci.

Záložník Lukáš Vácha (vlevo) pomohl fotbalistům Sparty ke třem bodům v Olomouci asistencí | Zdroj: ČTK

Sparta po sobotním vítězství vedoucí Plzně nad Bohemians 2:0 ztrácela na čelo ligové tabulky už devět bodů a v Olomouci nastoupila v nejsilnější možné sestavě.

Předposlední celek ligové tabulky přesto Pražanům dlouho úspěšně odolával. Po čtvrthodině sice mohl poslat tým z Letné do vedení Ladislav Krejčí, jenže domácí brankář Miloš Buchta včas vyběhl a zažehnal nebezpečí.

Na gólmana Sigmy nevyzrál ani nejproduktivnější sparťan David Lafata, který v dobré pozici hlavičkoval jen do středu brány.

Na druhé straně hrozil především Aidin Mahmutovič. Jeho největší možnost – tečovaný pokus hlavou – odklidil až z brankové čáry záložník Lukáš Vácha rukou, za nímž ještě zakročil brankář David Bičík. Rozhodčí Michal Paták ale nechal celou situaci bez povšimnutí.

„Já jsem to chtěl chytit, to je pravda, ale zezadu mě trefil David Bičík, který to chytil místo mě, takže je to v podstatě jeho zákrok,“ okomentoval Vácha o poločasové přestávce pro stanici O2 Sport.

Na začátku druhé poloviny se znovu musel činit Buchta, jenž nejprve uspěl tváří v tvář proti Josefu Šuralovi a následně vytáhl centr směřující pod břevno.

V 57. minutě už ale olomoucký gólman kapituloval. Vácha trefil z voleje zpoza šestnáctky Lukáše Marečka, od kterého se balon odrazil do protipohybu Buchty a zamířil do odkryté brány.

Domácí mohli krátce nato odpovědět, ale lob Michala Ordoše byl příliš nízký a David Bičík ho vyrazil.

Sparta potvrdila tříbodový zisk v 90. minutě, kdy po chybě olomouckého Uroše Radakoviče Ladislav Krejčí vybojoval míč na levém křídle, předložil ho osamocenému Lukáši Julišovi, který zpoza malého vápna prostřelil Buchtu na konečných 2:0.

Svěřenci Zdeňka Ščasného jsou na jaře nadále stoprocentní a na Plzeň, která odehrála o zápas víc, mají manko šest bodů. Předposlední Olomouc si připsala čtvrtou porážku v řadě a na nesestupové příčky ztrácí pět bodů.

Výsledek 21. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branka: 57. Mareček, 90. Juliš. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Ratajová. ŽK: Ordoš - Frýdek. Diváci: 8019.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít