Valná hromada ČMFS zvolila novou ORK, Haškovo odvolání neřešila

Valná hromada Českomoravského fotbalového svazu zvolila na svém mimořádném zasedání v Nymburce novou odvolací a revizní komisi. Šéf Bohemians Praha Karel Kapr nakonec avizované hlasování o důvěře členům výkonného výboru a předsedovi Haškovi neinicioval. Před samotnou valnou hromadou se sešlo také ligové shromáždění, které řešilo zmizení předsedy Miroslava Kříže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek | Foto: Tomáš Adamec

Výkonný výbor ČMFS i svazový předseda Ivan Hašek se nakonec o své pozice na mimořádné valné hromadě bát nemuseli. Zástupci střížkovských Bohemians sice dopředu avizovali, že se pokusí změnit sjezd na volební a budou usilovat o odvolání VV i Haška, nic takového se ale nakonec nestalo.

Hlavním důvodem, že nedošlo k tomuto kroku, byla zřejmě skutečnost, že šéf Bohemians Praha Karel Kapr nesehnal dostatečnou nadpoloviční podporu ve fotbalovém hnutí. Jediným bodem programu tak zůstala záležitost, kvůli které byl sjezd svolán, tedy volba nové odvolací a revizní komise (ORK).

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Bürger hovořil ve Sportžurnálu se staronovým členem ORK Ondřejem Lněničkou

Stará ORK byla dnes odvolána. Důvodem byla hlavně skutečnost, že fotbalový svaz trpěl tím, že legitimita ORK byla zpochybňována soudními žalobami. Napadán byl i způsob její volby na valné hromadě 2007. Navíc chod komise byl narušován vnitřními spory a ta se tak stávala nefunkční. Nebyla proto schopna řešit množství závažných kauz, které českým fotbalem zmítají.

Do nové ORK byl nejprve zvolen její dosavadní předseda Ondřej Lněnička. V prvním kole uspěli také Markéta Haindlová a Karel Podolka. Ze druhého kola vybrali delegáti Bohuslava Heczka a Jaroslava Němečka.

Kříže nahradí zatím Lubas

Před samotnou valnou hromadou se sešlo také ligové shromáždění, které se zabývalo situací po zmizení jeho předsedy Miroslava Kříže. Výsledkem je zatím provizorní řešení. Do čela shromáždění a také do pozice svazového místopředsedy pro ligu zvolili zástupci na dva týdny Ivo Lubase. Ten zastává funkci předsedy svazového úseku profesionálního fotbalu.

Nový provizorní předseda bude zvolen 17. června na řádném zasedání ligového shromáždění. Stálého prvního muže pak zvolí delegáti na valné hromadě v roce 2011. Pokud se ovšem do té doby neobjeví Miroslav Kříž.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme