Valná hromada fotbalové Slavie dnes řeší, jak vyvést klub z krize

Tento týden, vlastně celý podzim, toho fotbaloví fanoušci Slavie příliš nenaspali. Hospodaření a případné změny ve vedení klubu se budou řešit dnes na valné hromadě klubu, obměna navíc začala už i v hráčském složení týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Nitrianský vystihuje současné trápení fotbalistů Slavie | Zdroj: ČTK

Tým z Edenu se už se rozhodl, že nebude bránit odchodu hned čtyř hráčů. Jedná se o Bortela, Škutku, Čonku a útočníka Fenina. Místo nich musí samozřejmě přijít adekvátní, ne-li lepší náhrada, čehož si je vědomo i vedení sportovního úseku klubu.

Mluvil o tom například tento týden na setkání před silvestrovským derby i asistentem trenéra Slavie Ivo Knoflíček. "Přijdou dost velké posily, takže si myslím, že Slavie bude hrát tam, kam patří, tedy o poháry, nikoliv o záchranu," věří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci ve Slavii mapoval Michal Jurman

K tomu cíli bude muset Slavia ale nalézt náhradu hlavně za „mozek týmu“, tedy za Karola Kisela, který ukončil duelem s Libercem svoji dlouhou hráčskou kariéru a přesunul se do managementu klubu.

A proto se hodně očekává od Karla Pitáka a Jana Vošahlíka. Právě tito hráči Jablonce mají do vršovického týmu nakročeno.

Výrazné změny se očekávají i ve vedení klubu. Podle informací iDNES.cz je už domluvený příchod 53letého Holanďana Jana Villema van Dopa, který působil v minulosti jako sportovní ředitel Feynoordu Rotterdam.

Buď bude poradcem majitele klubu Aleše Řebíčka nebo bude spolupracovat na pozici sportovního ředitele právě s Karolem Kiselem. Vše je ale zatím pouze ve fázi spekulací, konkrétněji třeba napoví už zmíněná valná hromada akcionářů Slavie, která začíná v 10 hodin, a v našem vysílání o ní uslyšíte.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme