Valná hromada fotbalové Slavie schválila Kisela za sportovního ředitele klubu

Ruský investor, který by měl pomoci fotbalové Slavii, se vstupem do klubu stále váhá, a tak jsou jednání přinejmenším komplikovaná a potáhnou se zřejmě ještě v novém roce. Naznačila to dnešní valná hromada Slavie, kde se toto téma vůbec neprobíralo. Jediným podstatným výsledkem je, že ještě před 17 dny hráč a kapitán A-týmu Karol Kisel se od 1. ledna stane sportovním ředitelem pražského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karol Kisel na jednání valné hromady | Zdroj: ČTK

„Nejaktuálnější úkol je složit tým tak, abychom se zachránili. V naší situaci jiný krátkodobý cíl než záchranu mít nemůžeme. Samozřejmě doufám, že to bude co nejdříve a že se potom budeme moci připravovat na další sezonu, která by už neměla být o záchraně,“ opakuje nastupující sportovní ředitel a také nově zvolený člen klubového představenstva přání, která z chřadnoucí Slavie znějí opakovaně, ale stále se je nedaří na hřišti naplnit.

Teď navíc bude na trávníku chybět kapitán a i v pokročilejším fotbalovém věku vůdčí osobnost ofenzivy, a tak první úkol Karola Kisela v nové funkci byl daný - sehnat náhradu za sebe sama. I tak se dá chápat příchod Karla Pitáka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový sportovní ředitel fotbalové Slavie Karel Kisel hovoří o nejbližších krocích klubového vedení

„Ano, může to tak být. Ale já bych nechtěl říkat, že je Karel náhrada za mě, naopak věřím, že to bude ještě daleko lepší. Zkušenější hráč na hřiště i do kabiny nám chyběl, takže jsme s trenérem Koubkem i vedením vyhodnotili, že potřebujeme někoho takového. A Karel Piták byl pro nás jasnou prioritou. Pokud ho získáme, a já věřím, že se nám to povede, tak pro nás bude určitě velká posila, od které si hodně slibujeme. Určitě i fanoušci budou rádi, že tady Karla budeme mít, protože tu něco dokázal. Věřím, že bude platným hráčem, protože má před sebou ještě minimálně dva roky v top formě,“ ukazuje Kisel, že uvažovat manažersky pro něj bude podobně zábavné jako přemýšlet, jak na hřišti překonávat soupeřovu obranu.

Valná hromada fotbalové Slavie dnes řeší, jak vyvést klub z krize

Číst článek

Kromě Karla Pitáka by do Slavie měl přijít i Jan Vošahlík, další jablonecký hráč, který už v pražském klubu působil. Kisel také potvrzuje, že Slavia naopak nebude bránit v přestupu jinam Martinu Feninovi a trojici Slováků Škutkovi, Čonkovi a Bortelovi. A pokud půjde odolat, chtějí v Edenu udržet Ondřeje Petráka, o kterého je delší dobu zájem v zahraničí.

Důležitost peněz

To všechno teď spadá do kompetence Karola Kisela, který zatím neví, jestli mu k ruce přibude nějaký spolupracovník. Mluvilo se o zkušených funkcionářích z Ruska nebo Nizozemska. Ale co ví určitě, že pokud do Slavie nevstoupí avizovaný akcionář, bude se tradiční klub hrabat z výsledkového bahna složitěji, než kdyby mu nový investor pomohl.

„Vždycky je to zásadní, s více penězi se lépe vybírá. Samozřejmě bych byl rád v pozici Villase-Boase, který měl k dispozici 110 milionů liber. On z toho ale udělal horší tým, než který tam byl předtím. Myslím, že já bych si poradil daleko lépe i s desetinou toho, co měl on. Není to ale jenom o penězích, což dokazuje právě tento případ,“ vysvětluje bývalý slovenský reprezentant.

„Je to o správných rozhodnutích, ty můžete udělat i s méně penězi a může se vám to vyplatit daleko víc, než když máte hodně peněz. A možná právě to je umění,“ zmiňuje Karol Kisel příklad před několika dny odvolaného kouče londýnského Tottenhamu a sám se raději připravuje na práci ve skromných podmínkách.

Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme