Vánoční turnaj vyhrála Slavia, podle internacionálů to je ale hlavně o pohodě

Pražská sportovní hala v Edenu patřila už posedmnácté českým a slovenským fotbalovým internacionálům. Na tradičním turnaji, který se každoročně pořádá 26. prosince, byly k vidění legendy jako Antonín Panenka, Jozef Chovanec, Ladislav Vízek nebo nejlepší střelec v historii české ligy Horst Siegl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syn a otec Sieglové | Foto: Štěpán Kačena

"Tento turnaj je velice dobrý v tom, že se tu vždy sejde to nejlepší z bývalé českolovenské ligy. Navíc je krásné se po vánocích trochu vypotit," říká čtyřnásobný král střelců české ligy Horst Siegl, který se pravda zapotil až až.

Dvaačtyřicetiletý útočník ale ještě nepatří k těm hráčům, kteří by takzvaně patřili do starého železa - hraje totiž aktivně za FK Chmel Blšany a na jeho hře to bylo v Edenu znát. Jenže s věkem přibývají i zdravotní problémy. Když ale máte fotbal na prvním místě, tak i ty jdou občas stranou, což u Horsta Siegla platilo o Vánočním turnaji internacionálů dvojnásob.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vánoční turnaj vyhrála Slavia, podle internacionálů to je ale hlavně o pohodě

"Trochu mě limituje, že mám špatné koleno. Chci hrát, ale není to lehké, takže už jsem měl dva termíny na operaci, kterou jsem nakonec nezvolil, takže mě to čeká až po novém roce. Co nejdřív si ho musím dát dohromady," potvrdil Siegl.

Vánočního turnaje se tradičně účastní celkem osm týmů. Všichni spoluhráči i protihráči se znají, jde ve směs o přátele, kteří si jdou jednou za rok zahrát fotbal. Ale že by mezi nimi nebyla rivalita se říct nedá, spíše naopak.

"Slavia chce pokaždé všechno vyhrát a my a Sparta jsme většinou její největší konkurent. My, co jsme v Nike, jsme totiž většinou sparťani a ti to těžce nesou," objasňuje Horst Siegl, jak je to mezi největšími rivaly na turnaji, tedy Slavií, Spartou a týmem Nike, kde jsou například i Jozef Chovanec nebo Ivan Hašek.

To bývalý dukelský a reprezentační hráč Ladislav Vízek to s tím soupeřením zas tak vážně nebere: "Samozřejmě nikdo nechce prohrát, ale po zápase jdou emoce dolů a každý si uvědomí, že vítězství není podstatné. Jsou tu také srdcaři, je to trochu o prestiži, ale hlavně to je o vánoční pohodě."

A není to někdy tak, že právě fotbal onu pohodu naruší? "Nejtěžší je se přinutit přijít. Když už jste v hale, tak se někam zašijete a to už není tak těžké," dodal Ladislav Vízek.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme