Vážím pořád stejně, jako ve Spartě, usmívá se vicemistr světa z Chile 1962 Josef Kadraba

Už je to víc než 53 let od chvíle, kdy nastoupil za Československo ve finále MS proti Brazílii. Neznamená to ale, že by Josef Kadraba sedával doma ve Vídni v houpacím křesle a opájel se vzpomínkami. I po osmdesátce je stále aktivním sportovcem a leckdo z nás by se u něj mohl inspirovat, jaký je recept na čiperné stáří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeňan Josef Kadraba vzpomíná na slavné MS i značkou svého vozu | Foto: Václav Tvarůžka

„Stále si držím váhu, mám 72 kilogramů od doby, kdy jsem hrál ve Spartě a jsem za to rád. Jím ryby, zeleninu, ovoce, jogurty. Moc nejím vepřové a snažím se udržovat,“ prozrazuje svůj jídelníček Josef Kadraba.

Jídelníček je ale pouze jedním prvkem zdravého těla a ducha. Dalším je stále aktivní sportování. Místo fotbalu už je to tenis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový vicemistr světa z Chile 1962 Josef Kadraba je stále aktivním sportovcem, i když fotbalový míč vyměnil za tenisovou raketu

„Začal jsem ho hrát až ve čtyřiceti dvou letech. Chodíme hrát třikrát týdně čtyřhru. Na dvouhru už bych si netroufal. Ale hned jak vstanu, tak začínám gymnastikou, i když už je to slabší, už nejsem tak vitální. Ale jde to,“ usmívá se bývalý fotbalový reprezentant.

Mozaiku čipernosti Josefa Kadraby doplňuje i to, že se po Vídni pohybuje stále hromadnou dopravou.

„Po městě je lepší jezdit podzemkou nebo tramvají.“ A to, i když má Josef Kadraba platný řidičský průkaz a legendární vůz se značkou Chile 2 s odkazem na mistrovství světa 1962 stále existuje.

„Pořád se po Vídni pohybuje a už mě pochopitelně hodně lidí zná, hlavně ze sportu. A když se mě někdo zeptá, jestli jsem z Chile, tak mu jen odpovím, že jsem tam býval. Ale žádné fotbalové historky už nevyprávím, to by bylo moc dlouhé,“ směje se Josef Kadraba.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme