Ve čtvrtfinále poháru jsou Jablonec a Dukla, postup vydřela i Slavia

Fotbalový pohár České pošty zná další účastníky čtvrtfinále. Po Mladé Boleslavi dnes postoupili Jablonec, Dukla, a pražská Slavia. Obhájce triumfu zvítězil v odvetě na půdě druholigového Ústí nad Labem 2:0, Dukla po vysoké výhře doma vyhrála v Příbrami 2:1, a jediný gól Slavie z obou zápasů s Varnsdorfem dnes vstřelil Tomáš Mičola.

Ústecký Adnan Zukič (vlevo) bojuje o míč s Vojtěchem Kubistou z Jablonce

Ústecký Adnan Zukič (vlevo) bojuje o míč s Vojtěchem Kubistou z Jablonce | Zdroj: ČTK

Repríza loňského osmifinále znovu vyzněla pro Jablonec, který měl tentokrát s aktuálně pátým týmem druhé nejvyšší soutěže více práce než před rokem, kdy postoupil do vysokých výhrách 7:1 a 5:0.

Trenér Roman Skuhravý po těsném domácím vítězství nasadil většinu opor a právě jedna z nich, kapitán Piták nasměroval hosty k výhře, když se po půlhodině prosadil hlavou po Vošahlíkově centru. Ústí v první půli drželo krok, Smola však trefil jen tyč a po přestávce v 76. minutě stvrdil jabloneckou výhru Vošahlík.

Dukla byla před příbramskou odvetou ve výborné pozici, a tak mohl trenér Luboš Kozel šetřit některé obvyklé opory jako útočníky Pospěcha s Marešem nebo kapitána Gedeona. I domácí nastoupili v pozměněné sestavě, jen na lavičce například zůstal kapitán a gólman Hruška, útočník Švancara nebyl ani tam.

Pražany poslal v Příbrami do vedení v desáté minutě po dorážce hlavičkující Ouedraogo z Burkiny Faso. Krátce po přestávce sice po rohovém kopu vyrovnal obránce Mišůn, ale v 66. minutě vrátil hostům vedení Španěl Néstor, který přehodil gólmana Štěpanovského.

Slavia po remíze 0:0 v úvodním utkání sice proti Varnsdorfu brzy získala vedení, když se už po sedmi minutách trefil Mičola, v dalším průběhu ale nijak výrazně nedominovala. Šestý celek druhé ligy v Edenu několikrát zahrozil, a kdyby byl důraznější ve finální fázi, mohl sahat po senzaci.

Ve středu se hrají další dvě osmifinálové odvety poháru Jihlava - Olomouc a Brno - Žižkov.