Ve Fotbalové škole Petra Čecha si děti vybírají náplň tréninků, brankáře se dočkají ve čtvrtek

Reprezentační brankář Petr Čech už desátým rokem zaštiťuje přípravný kemp pro malé fotbalisty, na který se každoročně přihlašují stovky dětí. Po hřištích na Strahově pobíhají možná budoucí hvězdy ligy nebo národního týmu. Jejich hlavní motivací není zatrénovat si pod dohledem odborníků, ale se svým idolem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink mladých fotbalistů ve Fotbalové škole Petra Čecha | Foto: Klára Drdová

Velký strahovský stadion už má roky své největší slávy za sebou. Všesokolské slety, spartakiády a koncerty nebo výstavy v posledních letech vystřídaly převážné fotbalové tréninky. Na osmi hřištích tu po většinu tohoto týdne probíhá Letní škola Petra Čecha.

„Vzhledem k tomu, že tu jsou různé věkové kategorie, nemáme jednotné tréninky. Snažíme se, aby hráči byli co nejlíp u sebe podle ročníku. Tréninky nejsou náročné, je to udělané spíš na komunikaci mezi trenérem a hráči. Vždy se zeptá, co by chtěli zdokonalit, tomu uzpůsobí trénink,“ říká šéftrenér Jiří Čunát, který byl u všech dosavadních ročníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalovou školu Petra Čecha navštívil reportér ČRo Jakub Kanta

„Je to docela zábavné. Nejlepší je, když se angličtina propojí se hrou,“ chválí si jeden z trénujících chlapců, kteří se na hřišti rozdělují do skupin a ve zbytku času se pod odborným vedením, které v klubu často suplují aktivní rodiče, zdokonalují po všech směrech.

Nejen, že mají hodiny anglického a českého jazyka a jako právě teď jedni trénují támhle střelbu, jinde na ploše zase přihrávky, techniku, ale nezapomíná se ani na další důležité aspekty fotbalového života.

„Mají i regeneraci i masáže. Jezdí třeba do akvaparku a večer se jim snažíme připravit zajímavé programy, učí se třeba hrát discgolf nebo mají besedy s různými hráči,“ říká jedna z organizátorek Klára Drdová.

Kromě tréninků a doprovodného programu se fotbalové naděje nejvíc těší na patrona projektu Petra Čecha. „Budu se ho chtít zeptat, proč přestoupil zrovna do Arsenalu a ne do PSG,“ plánuje jeden z hráčů.

Příležitost zeptat se osobně bude mít už ve čtvrtek, kdy bude Petr Čech k dispozici na trénincích i mimo ně.

 

Letajici talire vsude kolem...Dnesni den byl zakoncen dalsim netradicnim sportem - discgolfem. Vice fotek opet zitra dopoledne!

Posted by Fotbalová škola PČ on 29. červen 2015

Jakub Kanta, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme