Ve šlágru bundesligy porazili fotbalisté Dortmundu Bayern Mnichov

Už šestibodový náskok mají fotbalisté Borussie Dortmund na čele bundesligové tabulky poté, co ve včerejším šlágru nejvyšší německé ligy porazili Bayern Mnichov 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve druhém poločase Robert Lewandovski. Bayern v závěru utkání zahodil pokutový kop.

Borussia Dortmund's Robert Lewandowski (19) celebrates his goal against Bayern Munich goalie Manuel Neuer during their German first division Bundesliga soccer match | Zdroj: Reuters

Dortmund měl v prvním poločase územní převahu, jenomže vytvořené nadějné šance nedokázal přetavit v gól, skvělou práci odváděl v bráně Bayeru gólman Neuer. V 6. minutě zlikvidoval největší příležitost prvního poločasu Grosskreuzovi. Domácí pak mohli jít do vedení v 37. minutě, jenomže to by Lewandovski nesměl trefit tyč.

Bayern ve druhém poločase zlepšil hru, ale gólově se také prosadit nedokázal. A tak se ke slovu znovu dostal Dortmund, v 77. minutě se Robert Lewandovski jako jediný zapsal do listiny střelců, když šikovnou tečí zaznamenal už dvacátý ligový gól v sezoně.

Bayern měl pět minut před koncem šanci vyrovnat, jenomže Arjen Robben neproměnil pokutový kop. Jeho přízemní střelu však zneškodnil brankář Weidenfeller, jenž ho předtím fauloval.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Dortmund - Bayern Mnichov 1:0 (77. Lewandowski), Hannover - Wolfsburg 2:0 (44. Diouf, 77. Ya Konan), Hoffenheim - Hamburk 4:0 (17. Vestergaard, 25. Salihovič z pen., 51. Johnson, 59. Schipplock), Leverkusen - Kaiserslautern 3:1 (1. Kiesslig, 57. Rolfes, 69. Reinartz - 42. Derstroff), Norimberk - Schalke 4:1 (45. a 87. Didavi, 25. Balitsch, 37. Simons z pen. - 85. Holtby).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít