Ve šlágru podzimu nastoupí vytížená Sparta proti odpočinuté Plzni

Plzeň proti Spartě - v posledních letech pro boj o prvenství v nejvyšší soutěži hodně důležité utkání se hraje právě dnes na západě Čech. Oba soupeři vyběhnou na trávník v rozdílné pozici - pro Plzeň půjde o sportovní vrchol podzimu, kdežto pro Pražany o jeden z mnoha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťan Jakub Brabec odehrává míč před plzeňským Danielem Kolářem | Zdroj: ČTK

Oba týmy si vlastně jen prohodily svou praxi z minulé sezóny. Sparta tehdy vypadla už v letním předkole Evropské ligy a zbyly jí jen domácí soutěže.

Z hlediska prestiže a možného výdělku nic pozitivního, ale z české ligové perspektivy zase žádné rozptylování a vysilování se dvěma zápasy během týdne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Všichni bychom se měli cítit fyzicky dobře, tvrdí záložník Sparty Ladislav Krejčí před utkání v Plzni

Teď se totéž přihodilo fotbalistům Plzně a pro pamětníky v jejím kádru je tenhle evropský půst zásadní novinkou, protože ho už čtyři roky nepamatují.

„Před rokem jsem říkal, že vrcholem byl dvojzápas s Mariborem a tenkrát jsme hráli se Spartou. Dostal jsem za to zpucováno, že zápas se Spartou by měl být taky vrchol,“ vzpomíná plzeňský obránce David Limberský.

„Tenkrát byl vrchol Maribor, ale teď nehrajeme poháry, tak je na klubové úrovni vrcholem zápas se Spartou,“ vyvrací obránce Plzně David Limberský často slýchané floskule o tom, že připravit se na ligový zápas v sezóně plné velkých evropských bitev není problém.

Po letním kolapsu s rumunským soupeřem v předkole Evropské ligy se takové situaci se svými spoluhráči až do konce sezóny vyhne. Naopak sparťané nastoupí na západě Čech uprostřed boje o postup ze skupinové fáze Evropské ligy.

„Máme delší týden, takže čas na regeneraci byl dostatečný. Všichni bychom se měli cítit fyzicky dobře,“ všímá si záložník Ladislav Krejčí, že podzimní fotbalový kalendář byl ke Spartě milosrdný a posílá ji k ligovému zápasu půlsezóny do Plzně v týdnu, kdy se Evropská liga nehrála.

Plzeň i Sparta se velice dobře znají, přesto může jeden druhého překvapit

Číst článek

Ovšem i tak bude volnější podzimní program dnes večer plzeňskou výhodou, myslí si kapitán Sparty David Lafata.

„Taky jsme z toho loňskou sezonu těžili, když měla náročný program Plzeň. Teď je to obráceně a myslím si, že to pro Plzeň je výhoda.“

Jak výrazná, ukáže se na plzeňském stadionu po čtvrt na devět večer. S námi můžete utkání sledovat v reportážních vstupech, s Českým rozhlasem sport celé v přímém přenosu. Naladíte ho buď na internetu přes web zprávy.rozhlas.cz anebo v chytrém telefonu, pokud si stáhnete mobilní aplikaci iRadio.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme