Ve Štrasburku vystaví Zlatý míč fotbalové legendy Josefa Masopusta

Čeští fotbalisté odletí na mistrovství Evropy sice až zítra, už nyní se ale ve Francii prezentují dvě velké osobnosti českého fotbalu. V europarlamentu ve Štrasburku začala totiž výstava věnovaná Josefu Masopustovi a zahajuje ji Antonín Panenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalové vernisáže pod záštitou europoslankyně Michaely Šojdrové se zúčastnil Antonín Panenka (druhý zleva) | Zdroj: ČTK

Každý z europoslanců má ve zvoleném období jednou nárok uspořádat v prostorách europarlamentu nějakou akci libovolného charakteru.

Česká europoslankyně Michaela Šojdrová za KDU-ČSL si pro své kolegy připravila právě fotbal a obrátila se na Klub přátel Josefa Masopusta. S legendárním fotbalistou, který zemřel loni v červnu, je spojena hra fair play.

A fotbalové téma není scestné vzhledem k tomu, že za tři dny ve Francii startuje Euro. A na vůbec prvním mistrovství Evropy v roce 1960, které se konalo ve stejné zemi, vybojovala československá reprezentace v čele s Masopustem bronzové medaile.

O dva roky později získal Masopust jako první československý fotbalista Zlatý míč pro nejlepšího evropského hráče roku. Tato trofej bude součástí výstavy, která je ale přístupná pouze zaměstnancům europarlamentu, nikoli širší veřejnosti.

Zahajovací vernisáž měla vcelku úspěch. Minimálně takový by si určitě přáli fanoušci českého fotbalu pro současnou reprezentaci, která dorazí do Francie zítra. Mistr Evropy z roku 1976 Panenka se po skončení dlouho věnoval podepisování a focení.

Jan Kaliba, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme