Ve Varšavě se před fotbalovým zápasem porvali polští a ruští chuligáni

Ve Varšavě se střetli fotbaloví fanoušci ruského a polského národního týmu. Stalo se tak krátce před zápasem obou mužstev na evropském šampionátu. Policie použila gumové projektily a vodní děla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní děla | Foto: Pavel Novák

Na 5 tisíc ruských příznivců se vydalo na pochod ke stadionu, na cestě je ale napadli radikální polští fandové a strhla se bitka. Policisté použili slzný plyn, varovné výstřely gumovými projektily a vodní děla. Výsledkem je 10 zraněných a stovka zatčených chuligánů.

Polská média po celý den hlásila, že dnešní střetnutí není obyčejné. Připomínala napjaté polsko-ruské vztahy. Někteří komentátoři zápas dokonce označili za druhou varšavskou bitvu. Připomínali tím válečný střet z roku 1920, kdy Poláci zvítězili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vše sleduje přímo na místě zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Objevily se také narážky na leteckou havárii ve Smolensku. Řada Poláků viní ze smrti polského prezidenta a špiček armády právě Rusko.

Varšava dlouho zvažovala, jestli demonstrativní pochod ruských fanoušků povolí. Rusové tvrdili, že je pochod na stadion tradiční a že se vyhnou jakýmkoli provokacím. Úřady nakonec souhlasily se zhruba 3 kilometrovým průvodem ruských příznivců z centra města.

Igor Maňour, Petr Vavrouška, Tereza Burianová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme