Ve vězení měl volný režim. Bývalý prezident Bayernu Hoeness bude v únoru propuštěn nadobro

Bývalý prezident fotbalového Bayernu Mnichov Uli Hoeness se po odpykání poloviny trestu za daňové podvody dostane na konci února na svobodu. V pondělí o tom rozhodl zemský soud v Augsburgu, který vyhověl Hoenessově žádosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident fotbalového Bayernu Mnichov Uli Hoeness byl odsouzen na 3,5 roku za daňové úniky | Zdroj: Reuters

Uli Hoeness je ve vězení od začátku června roku 2014 za krácení daně. Před německými úřady skrýval peníze na kontě ve švýcarské bance. Na daních dlužil 28,5 milionu eur, v přepočtu zhruba 770 milionů korun.

Na konci února, po 21 měsících strávených za mřížemi, má být nadobro propuštěn. Soud vzal mimo jiné také v úvahu, že Hoeness škodu způsobenou německému státu splatil a splnil veškeré požadavky k tomu, aby mohl předčasně na svobodu. Následující tři roky bude ovšem pod podmínkou.

Po prvních sedmi měsících, zkraje roku 2015, dovolil soud Hoenessovi přes den pracovat v mládežnické akademii fotbalového Bayernu Mnichov a víkendy trávit doma s rodinou. Hoeness tak loni ve věznici přespával jen pětkrát týdně.

V prosinci se zúčastnil vánočního večírku bavorského klubu, kde byl vyfocen, jak se baví s koučem Bayernu Pepem Guardiolou.

Hoeness hned po předčasném ukončení profesionální fotbalové kariéry, během níž s reprezentací Západního Německa získal v roce 1972 titul mistra Evropy a o dva roky později titul mistra světa, nastoupil do vedení Bayernu. Byl generálním ředitelem mnichovského celku a později prezidentem, než po obvinění z krácení daní rezignoval.

Pavel Polák, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme