Vedení ČMFS chystá trestní oznámení, např. kvůli prodeji domu v Kozí ulici

Kdyby ještě žil Dick Francis, a kdyby se namísto dostihů věnoval kriminalistickým zápletkám ve fotbalovém prostředí, o nápady by zřejmě u nás neměl nouzi. Jeden z těch zamotanějších teď budou řešit policisté, poté co k nim dorazí trestní oznámení na neznámého pachatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Rajchl | Foto: Šárka Ševčíková

Vedení současného fotbalového svazu sice ještě trestní oznámení nepodalo, ale už v nejbližších dnech to podle slov svého místopředsedy Jindřicha Rajchla udělá. „Advokátní kanceláře v tuto chvíli na tom trestním oznámení pracují. A to trestní oznámení by mělo být v nejbližších dnech podáno.“

A to na neznámého pachatele v kauzách prodeje domu v Kozí ulici, přípravy Národního stadionu a údajně dvakrát účtovaných televizních přenosů. „Teď jde o to, zdali policie zjistí, že došlo ke spáchání trestného činu nebo nikoli,“ uvedl Rajchl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení ČMFS chystá trestní oznámení, např. kvůli prodeji domu v Kozí ulici

V případě, že ano, může se fotbalový svaz nebo jeho dceřiná společnost STES přihlásit jako poškozená strana do trestního řízení, dodává Jindřich Rajchl. „A pokud bude stanovená škoda, tak soud může náhradu škody v rámci tohoto řízení, jak ČMFS nebo STESu, přiznat.“

Zástupci současného výkonného výboru, a tedy i Jindřich Rajchl, mluvili už dříve o škodě ve výši 24 milionů korun, na základě zprávy auditorů o hospodaření minulého vedení svazu z let 2005 až 2008. A stejně tak říkali, že v prvních dvou ze tří zmíněných případů figuruje také jméno bývalého svazového místopředsedy Vlastimila Košťála.

Pivo a sluníčko

Někdejší frontman českého fotbalu a nyní alpský hoteliér zvedl Radiožurnálu telefon ve chvíli, kdy se dobře naladěn vracel z lyžování. „Byl jsem lyžovat. Teď tady piju pivo, jsem na sluníčku a odpočívám, než půjdu na kolo.“ Ze slov Košťála je patrné, že jsme nezastihli člověka, který s obavami vyhlíží listonoše, zda-li náhodou nenese obálku s modrým pruhem.

„To bych ani nečekal! Opravdu, nedovedu si představit, že by někdo působil zlomeně a řekl: tak já jsem to všechno způsobil. Na druhou stranu, já jsem jednoznačně přesvědčen, že například v prodeji jednoho domu v Kozí ulici, což bylo rodinné stříbro Českomoravského fotbalového svazu, mi dodnes nikdo nevysvětlil, proč se prodávalo za cenu, která byla řádově o šest a půl milionů nižší, než byla nejvyšší nabídnutá cena,“ myslí si současný svazový místopředseda Jindřich Rajchl.

Zatímco ten bývalý Vlastimil Košťál stále tvrdí to stejné. Přesněji řečeno neříká už nic nového, protože se svou obhajobou, že v případech prodeje někdejšího sídla fotbalu a příprav Národního stadionu neprovedl nic nekalého, přišel už dříve.

„To je pro mě uzavřené, jak jsem řekl. Žádné informace v tomto směru neposkytuju. A některá má vyjádření v průběhu jste určitě zaznamenali. To stačí, ne?,“ prohlásil Vlastimil Košťál, který na ujišťující otázku, že jsou vyjádření stále stejná, odpověděl: „Stejná!“

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme