Vedení FAČR odložilo na zasedání v Rize řešení případu Berbra a Damkové

Výkonný výbor Fotbalové asociace odkládá řešení případu místopředsedy Romana Berbra a předsedkyně ligové Komise rozhodčích Dagmar Damkové. Rozhodl o tom dnes na zasedání v Rize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Z nepřípustných praktik v řízení českého fotbalu obvinil Damkovou s Berbrem před dvěma týdny v deníku Sport bývalý rozhodčí Libor Kovařík. Před pár dny se za Kovaříka postavil i další bývalý sudí Kocián, jenž tvrdil, že Berbr stál v roce 2012 za koncem jeho kariéry v lize.

Jeden ze členů Výkonného výboru Vlastimil Hrubčík na dnešním jednání navrhl zařadit na program projednání tohoto problému, což se ale nestalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkonný výbor FAČR o možném odvolání Dagmar Damkové nejednal. Svazový předseda Miroslav Pelta se chce s aktéry kauzy kolem Romana Berbra sejít v příštím týdnu

Předseda Miroslav Pelta se při tom odvolal na současné stanovy fotbalové asociace. Podle nich lze odvolat členy Komise rozhodčích jen na návrh předsedy Ligového shromáždění. Tím je další místopředseda asociace Dušan Svoboda, který ale do Rigy vůbec neodcestoval.

„I kdyby tady pan Svoboda byl přítomen, přesto bych apeloval, abychom to na program jednání nedávali. V žádném případě neberu na lehkou váhu, když nějaký rozhodčí, který působil v lize dlouhá léta, ukončí činnost,“ uvedl Pelta.

„V tuto chvíli to vypadá, že tu zuří válka, že je to neudržitelný stav, ale je třeba bez emocí říct fakta. Něco jiného by bylo, kdyby pan Kovařík řekl, že za ním přišel pan Berbr s tím, že má zápas vyhrát Příbram nebo Jablonec,“ doplnil Pelta.

Příští týden plánuje svazový předseda s aktéry kauzy promluvit a poté navrhne další postup a opatření.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme