Vedení fotbalové ligy hájí změny termínů. Liga mistrů je pro kluby priorita, říká Svoboda

Blížící se výkop nového ročníku fotbalové Synot ligy měnil svůj jízdní řád jen čtyři dny předem. U tří z osmi zápasů 1. kola včetně těch nejatraktivnějších se dny a časy začátků posouvaly na poslední chvíli. Zatímco fanoušky takové rozhodnutí poněkud zaskočilo, vedení fotbalové ligy se hájí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejen přechod na novou sadu dresů, ale také změna ligového kalendáře má pomoct Spartě k úspěšnému startu do sezony

Nejen přechod na novou sadu dresů, ale také změna ligového kalendáře má pomoct Spartě k úspěšnému startu do sezony | Zdroj: ČTK

Plzeň a Sparta budou hrát příští týden v úterý venkovní zápasy kvalifikace Ligy mistrů v Izraeli a Rusku. Termíny se dověděly teprve v pondělí, kdy také požádaly o přeložení svých utkání prvního ligového kola ze soboty na pátek a ligové vedení jim vyhovělo.

Naplánovat na pátek se sice daly duely Plzeň-Slavia a Jihlava-Sparta rovnou, ale podle šéfa Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody by to nezaručilo, že by se s ligovým kalendářem na poslední chvíli nehýbalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dřívější změna termínu by podle šéfa Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody výrazně nepomohla

„Los mohl dopadnout tak, že místo úterý by se hrálo ve středu a venku. Pak bychom zase řešili otázku druhého kola a sobotních zápasů. Pochopme, že pro kluby je Liga mistrů extrémní prioritou,“ říká Svoboda vlastně i za Spartu, protože vrcholným funkcionářem je zároveň také tam.


Přesuny zápasů až ve druhém ligovém kole by ovšem umožnily fanouškům větší prostor na případnou změnu plánů. Namísto čtyř dní skoro dva týdny.

A právě fanoušci a jejich přízeň, to je citlivá komodita, se kterou není radno hazardovat, pokud chce česká nejvyšší soutěž zastavit pokles návštěvnosti.

„Postupem Olomouce se nám situace zlepšuje a přínosem je i postup Zlína. Tam se bude hrát liga po relativně dlouhé době, přitom je to taky tradiční fotbalové město,“ slibuje si Dušan Svoboda od ligových nováčků lepší divácká čísla, než byla v minulé sezóně v Hradci Králové a Českých Budějovicích.

Ovšem ještě větší rezervy měly v minulé sezóně v tomhle ohledu pražská Dukla a Příbram.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme