Vedení fotbalové Plzně nechce uvolnit reprezentaci trenéra Vrbu ani přes tlak veřejnosti

Fotbalová Plzeň se dostává do velkých problémů, a mohou za to paradoxně dlouhodobě dobré výsledky klubu. Úspěšného kouče Pavla Vrbu by totiž velká část českých fanoušků mnohem radši viděla u reprezentace. Jenže vedení plzeňského klubu zase nechce zklamat vlastní příznivce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba během utkání 2. kola Gambrinus ligy v Příbrami | Zdroj: ČTK

„Naším jediným záměrem je, aby Pavel Vrba zůstal v Plzni i nadále,“ říká za potlesku fanoušků západočeského klubu šéf plzeňské Viktorie Tomáš Paclík. Tlak veřejnosti na jeho klub je v těchto dnech velký a sportovní ředitel Adolf Šádek vnímá, že se plzeňská Viktorie může stát nepřítelem národa.

„My jsme připraveni na to, že budeme nepřítelem státu a českého fotbalu, ale nechceme ublížit hlavně plzeňskému fotbalu. Mediální tlak, který zde je, má za cíl, abychom se cítili odpovědní za český fotbal. My se také cítíme a tak ho chceme dělat velmi dobře na klubové úrovni,“ nabízí svůj názor na celou věc Šádek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení fotbalové Plzně chce pomoci českému fotbalu tím, že Vrbu k reprezentaci nepustí

V Česku je tento pohled neobvyklý, ale zkuste si představit, že by sira Alexe Fergusona v období největších úspěchů Manchesteru United lanařili Skotové k reprezentaci. Srovnáváme možná neporovnatelné, ale určitá podobnost tady je. Takže snaha plzeňského vedení je stejně obhajitelná, jako ta svazového šéfa Miroslava Pelty.

Peltu čeká ještě hodně práce, aby k reprezentaci přivedl tolik žádaného trenéra Vrbu

Číst článek

Dal by Vrba českému fotbalu víc v reprezentaci než v Plzni?

„To, že z Pavla Vrby někdo dělá spasitele národa, zůstává tak trochu s otazníkem. Je otázkou, jestli v systému národního týmu přinese jedna osoba českému fotbalu víc, než mu ubere to, že se zastaví cesta týmu, který hraje nadstandartní fotbal a vychovává reprezentanty. Věci, které tady má Pavel Vrba udělat, ještě zdaleka nejsou dovedené do konce,“ říká majitel plzeňské Viktorie Tomáš Paclík. A na důkaz těchto slov chce Pavlu Vrbovi vylepšit podmínky.

„Věřte mi, že udělám všechno pro to, aby Pavel Vrba zůstal v Plzni a hlavně aby tady zůstal rád, “ uzavírá debaty kolem budoucnosti Pavla Vrby Tomáš Paclík.

Jaroslav Plašil, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme