Vedení fotbalových Teplic se nelíbí situace s udělováním licencí

Jako neregulérní vidí prostředí v Gambrinus lize ředitel fotbalových Teplic František Hrdlička. Kluby, které hospodaří dobře, totiž podle jeho slov doplácejí na ty problémové. A to opakovaně. A neochrání to prý ani licence nutné pro start v nejvyšší domácí soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českomoravský fotbalový svaz | Foto: fotbal.cz

Teplická Stínadla jsou sice často ponurá jako uličky z Foglarových románů, ale to jen proto, že na ně moc diváků až na výjimky nechodí. Stadion je to jinak krásný, a v jedné z nedávných anket deníku Sport dostal dokonce nejlepší hodnocení z celé Gambrinus ligy.

Klub je i díky opakovanému prodeji útočníků do Bundesligy ekonomicky zdravý, a třeba s obdržením licence nutné pro start v nejvyšší soutěži nemá v posledních letech žádné problémy. Jenže celé je to stejně k ničemu, stěžuje si ředitel František Hrdlička.

„Stejnak se to nějakým způsobem obchází a doplácejí na to kluby, které všechny podmínky plní. Bych také nemusel platit hráčům a kupovat si stále nové, hrát s nimi a oddalovat to. Podle mě to není fér. Přemýšlíme o tom, jestli to má vůbec nějaký význam, všechny tyto věci plnit. K čemu je to platné,l když přijede mužstvo, které to neplní, ale vy sportovně prohrajete.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jako neregulérní vidí prostředí v Gambrinus lize ředitel fotbalových Teplic František Hrdlička

Naráží například na nedávné vyřazení v domácím poháru se Slavií František Hrdlička, a podobné příklady by našel i v minulých ročnících.

„Venku by se toto vůbec nemohlo stát, prostě bez ohledu na to, jaký je to klub a to nemluvím jen o Slavii. Nesplňuješ licenční podmínky a nazdar, jdeš z ligy dolů. Příkladů je v zahraničí spousta.“

Přesto, není vyloučeno, že budeme znát i nové české případy. I proto, že licenční manažer svazu Stanislav Rýznar navrhl neudělit profesionální licenci pro další soutěžní ročník třem klubům z Gambrinus ligy.

Kromě zmíněné Slavie také brněnské Zbrojovce a Ústí nad Labem. Se svými dokumenty už seznámil licenční komisi, která vynese verdikt ve čtvrtek 5. ho května. Klub, kterému tato komise licenci neudělí, se ještě může obrátit na odvolací a revizní komisi svazu.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme