Vedení Gambrinus ligy zkouší stejné začátky ‚netelevizních‘ zápasů

Fotbalová Gambrinus liga se pustila do zajímavého experimentování. Všechny čtyři ‚netelevizní‘ duely 23. kola se odehrály v sobotu ve stejný čas od šestnácti hodin. Česká televize hned po jejich skončení spustila speciální vysílání, které vyvrcholilo přímým přenosem slavného derby pražských „S", a také Radiožurnálu umožnily sjednocené časy výkopů netypicky rozsáhlý blok věnovaný fotbalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 9. kola první fotbalové ligy FK Baumit Jablonec - FK Dukla Praha 1. října v Jablonci nad Nisou. Jan Kopic (uprostřed) z Jablonce a Ondřej Vrzal (vpravo) z Dukly. | Zdroj: ČTK

Pokud bude nový model vyhodnocen jako úspěšný, mohl by se od nové sezony stát pravidlem.

„Co se týče optimálního televizního schématu, tak bych chtěl, aby se ty netelevizní zápasy hrály v jeden den. Dnes to spíš vypadá na sobotu, ale může to být i neděle, tam je potřeba, aby se k tomu alespoň v tom pilotním kole ty oddíly přizpůsobily. Myslím, že pak uvidíme a spoustu věcí nám to řekne.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O sjednocených termínech začátků zápasů Gambrinus ligy natáčel Jan Suchan

Tak referoval o myšlence sjednotit termíny ‚netelevizních‘ duelů místopředseda Fotbalové asociace a šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda před zahájením jarní sezony. V hlavě ji ale nosil mnohem delší dobu a veřejně o ní mluvil také už dříve. A jak k ní chytré hlavy na Strahově vůbec dospěly?

„Dostávám spoustu podnětů a výtek od běžných fanoušků, protože ty televizní duely se dělají 14-16 dní dopředu a některým lidem, kteří chodí do práce a plánují si návštěvy fotbalových utkání, to dělá určité problémy a ti lidé jsou hodně nespokojeni,“ vysvětluje ředitel Oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas. Některým fanouškům se nový model zamlouvá, jiným už méně.

Více branek v přímém přenosu

Pokud jste byli zrovna u rádia a měli naladěný Radiožurnál, mohli jste gól v přímém přenosu slyšet z utkání Dukly s Jabloncem z Julisky hned třikrát. I díky shodným časům výkopů více zápasů. Jejich dlouholetým zastáncem je moderátor pořadu S mikrofonem za fotbalem Miroslav Augustin.

„Samozřejmě jsem rád, že konečně našli na fotbalovém svazu společnou vůli, a že mohli nabídnout 4 zápasy v jednotném termínu, protože pokud se nehraje několik utkání ve stejnou dobu, tak nejsme schopni vysílat nějaký kvalitní pořad S mikrofonem za fotbalem. Protože pokud se fotbalový svaz řídil zásadou každý pes, jiná ves a všechna utkání začínala v jinou dobu, tak to skutečně dělat nešlo. Já věřím, že se k této praxi sáhne v příští sezoně po celý rok."

Zda-li to tak opravdu bude, záleží na tom, jak fotbaloví bossové vyhodnotí sobotní zkoušku. Pokud patříte mezi příznivce pořadu S mikrofonem za fotbalem, doufejte s námi, že kladně.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme