Vedení Turků prozradil reprezentaci herec Kohák. Vrba ho vyhnal

Čeští fotbalisté už se mohou těšit na sladkou Francii, protože právě tam se bude za necelý rok hrát mistrovství Evropy, na které postoupili. Vyhráli totiž v Lotyšsku 2:1, ovšem cestou za potřebným vítězstvím je na stadionu v Rize málem vykolejil nečekaný rušivý element - herec Jakub Kohák.

Pavel Vrba dovedl reprezentaci na Euro, poslední krok mu zkomplikoval herec

Pavel Vrba dovedl reprezentaci na Euro, poslední krok mu zkomplikoval herec | Zdroj: Reuters

Postupové křepčení se na trávníku mísilo s velkou úlevou. Po půlhodině a gólech Limberského s Daridou to vypadalo na hladké vítězství, jenže ve druhé půli čeští hráči znervózněli, soupeř snížil a Češi toužebně vyhlíželi konec.

Přestávková proměna měla svůj důvod - Češi k postupu potřebovali zároveň úspěch Turků proti Nizozemsku a ti po prvním poločase vedli v souběžně hraném zápase také 2:0.

00:00 / 00:00

Fotbalisté se na cestě za postupem museli vyrovnat i s rozjařeností Jakuba Koháka, zjistil přímo v Rize reportér ČRo Jan Kaliba

„Bohužel u nás ta informace přistála o poločase. Hodně rychle se to neslo kabinou a možná i proto jsme trošku znervózněli, protože jsme věděli, jak moc jsme blízko Eura. Druhá půle nebyla dobrá a my to víme, ale jsme rádi, že jsme to ubojovali,“ přiznává David Limberský.

Ještě zajímavější je, kdo střežené informační vakuum porušil a tuhle zprávu mezi hráče přinesl: „Tyhle informace jsem nechtěl, ale pan Kohák o poločase přiběhl k naší lavičce a křičel, že Turci vedou 2:0. Tak jsem ho hned vyhnal pryč,“ udává Pavel Vrba přítomného hereckého maskota národního mužstva.

Sledovali jsme ONLINE: Fotbalisté po výhře v Lotyšsku postupují na Euro

Zároveň je Pavel Vrba hodně spokojený, že i tak všechno dobře dopadlo a v říjnových zápasech s Tureckem a Nizozemskem už o Češi o postup nepřijdou. „Budou to zápasy, kdy budeme mít postupovou jistotu. Hrát s Tureckem a Nizozemskem o postup by bylo hodně složité,“ tuší kouč.

„Trenér je dítě štěstěny, on na to má karmu. Kam přijde, tam dělá úspěchy. I proto jsem rád, že jsem v reprezentaci, protože s ním je úspěch skoro vždycky zaručený,“ pochvaluje si nečekaně rychlý postup na Euro David Limberský.

Sám obránce pod Pavlem Vrbou dvakrát s Plzni postoupil do Ligy mistrů a teď vyhlíží, co ho pod stejným koučem čeká příští rok ve Francii.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít