Vedení znojemského klubu s udělením prvoligové licence počítalo

Fotbalová Gambrinus liga konečně zná všech svých šestnáct účastníků pro příští ročník. Definitivní jistotu už má i Znojmo, které dnes uspělo s odvoláním proti neudělení prvoligové licence. Jihomoravský klub si tak poprvé v historii zahraje nejvyšší soutěž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnští fotbalisté na svém hřišti jakoby tápali - na protihráče nenašli žádný recept. | Foto: Tomáš Adamec

„Licenční tribunál prošel moje informace i materiály, které Znojmo v rámci odvolání předložilo. Měli je nějakou dobu k dispozici, takže padaly pouze doplňující otázky. A nakonec se rozhodli, že licenci udělí,“ popisuje administrativní stránku věci licenční manažer Fotbalové asociace Stanislav Rýznar.

Takové rozhodnutí se ve Znojmě očekávalo všeobecně i konkrétně, jak potvrzuje technický manažer tamního klubu Karel Hodák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové Znojmo uspělo s odvoláním proti neudělení prvoligové licence

„Je to úleva, ale víceméně jsme předpokládali, že nám licenční tribunál licenci, která nás opravňuje ke vstupu do Gambrinus ligy, udělí. Měli jsme za to, že veškeré podmínky, které jsme měli splnit, jsme splnili,“ říká Karel Hodák.

V tomhle se na jihu Moravy nemýlili. A paradoxně si tak do dalších dnů, týdnů a měsíců přidělali kupu práce.

„Samozřejmě nám začaly další starosti, spojené jednak se samotnou soutěží, kde nechceme sehrát jen nějakou jednoroční epizodu, a pak také co se týká výstavby stadionu. To jsou teď dva naše největší úkoly.“

Vyhovující stadion ve Znojmě stále nestojí, ten stávající potřebuje vylepšit o umělé osvětlení, vyhřívaný trávník i velký počet sedaček. A provizorní řešení? To také není překvapivé.

„Dohodli jsme se se Zbrojovkou Brno na pronájmu hřiště, abychom mohli část sezony odehrát u nich. Doufáme, že to nebude déle než podzimní část první ligy,“ věří Karel Hodák, technický manažer znojemského klubu, který poprvé v historii definitivně získal přívlastek prvoligový.

Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme